Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pajęczynowy labirynt

ucho

Kręte korytarze o ścianach z gałęzi i liści, oddzielają przestrzeń mieszkalną od gęstwiny lasu. Dom zamaskowany za pomocą drzew powstaje we francuskim Nimes.

www.new-territories.com
www.new-territories.com

Pomysł wkomponowania domu w krajobraz młodego lasu zrodził się w głowach architektów z paryskiego biura projektowego R&Sie(n). Konstrukcja oparta jest w dużej mierze na metalowych filarach, na których rozciągnięto materiał pełniący funkcję ścian. Całość podzielona jest na dwie, spełniające odmienną funkcję części. Pierwsza z nich to przestrzeń mieszkalna o powierzchni 450 m kw. Nie mogło obyć się tutaj bez solidnego betonowego szkieletu zamaskowanego jednak w skuteczny sposób. Mlecznobiały materiał oraz nieregularne kształty ścian dodają wnętrzom tajemniczości i stwarzają wrażenie tymczasowości budowli. Charakterystycznym elementem tej części domu są szklane, rozsuwane drzwi, o budzących szacunek wymiarach 3,5 x 7 m.

 

Pajęczynowy dom

www.new-territories.com

 

Pozostałą cześć "zabudowy" stanowi rozległy labirynt tworzący korytarze będące przedłużeniem przestrzeni życiowej mieszkańców. Prowadzą one do miejsc wypoczynku takich jak niewielki, lecz niezastąpiony w gorące dni basen. Za ich pomocą można się dostać również na ukryty wśród drzew prywatny parking.

 

Pajęczynowy dom

www.new-territories.com

 

Labirynt oddzielony jest od młodego lasu za pomocą siatki przypominającej pajęczą sieć. Projektanci zakładają, że w przeciągu 5 lat otaczające dom drzewa osiągną docelową wysokość i zrównają się z poziomem dachu budynku. Wtedy też gałęzie opierające się na rozpiętej na filarach siatce stworzą wrażenie ścisłej "ściany drzew" okalającej obiekt. Dom zniknie wtedy całkowicie w gęstwinie lasu, co zapewnić ma mieszkańcom odrobinę więcej prywatności no i nieco mniej dokuczliwych przeciągów. Koszt budowy niecodziennego obiektu to około 700 tysięcy Euro.

 

Pajęczynowe wnętrza

www.new-territories.com

 

za 5 lat

www.new-territories.com

ucho

 

Skomentuj:

Pajęczynowy labirynt