Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom w Caviano - czysta forma

NB

Zobacz projekt studia Markus Wespi Jérome de Meuron architects, który emanuje niezwykłym spokojem. Relaksujący widok, czysta forma, przyroda...

Budynek położony jest na zboczu wzgórza, poza historycznym centrum Caviano w szwajcarskim regionie Ticino. Bryla góruje nad malowniczym jeziorem Maggiore, otoczonym przez wzgórza i miejscowości wypoczynkowe. Struktura domu jest prosta, elewacje wykonane są z drewna o ciemno-szarym zabarwieniu. Kolor ten idealnie wpisuje się w pobliski krajobraz. Wydaje się neutralny na tle otaczającej dom zieleni.

Zwraca uwagę zróżnicowana wielkość otworów okiennych w układzie asymetrycznym. Największe, panoramiczne przeszklenie znajduje się od strony zbocza, skąd można podziwiać wspaniały widok na jezioro i góry.

W minimalistycznym wnętrzu użyto oszczędnych materiałów. Ściany obłożono płytami z surowego drewna, które pomalowano na ten sam szaro-srebrny kolor, który został użyty na fasadzie. Surowy charakter wnętrza wzbogaca subtelny drewniany detal.

Dom w Caviano jest przykładem dobrego, minimalistycznego projektu. Dużą rolę odgrywa jednak lokalizacja, dzięki której obiekt zyskuje na atrakcyjności.

Skomentuj:

Dom w Caviano - czysta forma