Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom w Caviano - czysta forma

NB

Zobacz projekt studia Markus Wespi Jérome de Meuron architects, który emanuje niezwykłym spokojem. Relaksujący widok, czysta forma, przyroda...  

Wespi de Meuron, dom, szwajcaria
Dom w Caviano. Projekt: Wespi de Meuron
Markus Wespi Jérome de Meuron architects

 

Budynek położony jest na zboczu wzgórza, poza historycznym centrum Caviano w szwajcarskimregionie Ticino. Bryla góruje nad malowniczym jeziorem Maggiore, otoczonym przez wzgórza i miejscowości wypoczynkowe. Struktura domu jest prosta, elewacje wykonane są z drewna o ciemno-szarym zabarwieniu. Kolor ten idealnie wpisuje się w pobliski krajobraz. Wydaje się neutralny na tle otaczającej dom zieleni.

 

 Dom w Caviano: Wespi de Meuron

 

Zwraca uwagę zróżnicowana wielkość otworów okiennych w układzie asymetrycznym. Największe, panoramiczne przeszklenie znajduje się od strony zbocza, skąd można podziwiać wspaniały widok na jezioro i góry.

 

 

W minimalistycznym wnętrzu użyto oszczędnych materiałów. Ściany obłożono płytami z surowego drewna, które pomalowano na ten sam szaro-srebrny kolor, który został użyty na fasadzie. Surowy charakter wnętrza wzbogaca subtelny drewniany detal.

 

 Dom w Caviano: Wespi de Meuron

 

Dom w Caviano jest przykładem dobrego, minimalistycznego projektu. Dużą rolę odgrywa jednak lokalizacja, dzięki której obiekt zyskuje na atrakcyjności.

 

 

 

NB

 

 

Zobacz także:

 

 

Dom zmiennym jest - ruchoma fasada Sliding House

 


Domy na wydmach

 


Steven Holl Architects - słoneczna willa nad jeziorem

 

 

Skomentuj:

Dom w Caviano - czysta forma