Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Flake house

NB

Mieć swój mały dom i zabrać go ze sobą gdziekolwiek... Biuro projektowe OLGGA proponuje drewniano-szklany mobilny dom, który bez większego problemu może być przetransportowany w dowolne miejsce.  

Flake House projektu OLGGA, dom jednorodzinny, architektura, przenośne kontrukcje
Flake House projektu OLGGA
źródło: www.igreenspot.com

 

 

 

 Flake House projektu OLGGA

 

 

Francuska pracownia architektoniczna OLGGA zaprojektowała mobilną kabinę mieszkalną tzw. Flake House. Jest to przykład dobrego projektowania w niewielkiej skali. Ten innowacyjny, nomadyczny dom został stworzony, by mógł być łatwo transportowany z jednego miejsca w drugie. Konstrukcja jego nie należy do skomplikowanych; składa się głównie z dwóch części.

 

 

Jest to połączenie tendencji low-tech i hi-tech. Z zewnątrz obiekt wygląda rustykalnie, formą przypomina przekrojony w pół, tradycyjny dom. Dwie ściany są przeszklone, dwie wyłożone drewnem. Wnętrza minimalistyczne, proste, wyraźnie kontrastujące z zewnętrzną strukturą.
Architektura w skali mikro, która może w każdej chwili zniknąć, zmienić właściciela, lokalizację staje się coraz bardziej popularna. Wpisuje się bowiem idealnie w zjawisko mobilności współczesnych społeczeństw, w gonitwę naszych czasów i niestałość.

 

 

Flake House projektu OLGGA

 


Architekci podkreślają, że jest to "poetyckie schronienie", obiekt inspirujący, dający wiele możliwości, romantyczny.


Owa fantazja architektoniczna zostanie wystawiona na aukcji w Internecie.

 

NB

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Dom w Tokio


Cube House


Trojan House
 

 

Skomentuj:

Flake house