Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowa galeria handlowa powstaje w Krakowie. Będzie wielka [WIZUALIZACJE]

red

Galeria Bronowice pojawi się w północnej części Krakowa i będzie drugim co do wielkości centrum handlowym w mieście. Projekt zakłada nawiązanie do krakowskiej secesji. Dobry pomysł?

Galeria będzie mieć blisko 60 tys. m kw powierzchni użytkowej. Projekt zakłada stworzenie budynku, który połączy nowoczesność z secesyjnymi motywami typowymi dla Krakowa.

Chcieliśmy nawiązać dialog i osiągnąć spójność z miejscem, w którym powstaje galeria, inaczej sobie zresztą tego nie wyobrażaliśmy. Stąd oczywiste odwołania do motywów secesji czy Art Nouveau w elementach małej architektury i w architekturze wnętrz budynku - mówi Dominik Bosek z BEG INGENIERIE, projektującego nową krakowską galerię.

Architekci zastosowali ciepłe akcenty kolorystyczne, które pojawiają się przy świetlikach. Wnętrze ocieplać ma też posadzka:

By dobrze pasowała do całości koncepcji architektonicznej, musiała ona spełnić kilka podstawowych wymagań. Nie mogła być industrialna, typowo „techniczna”, zostały więc dobrane trzy wiodące kolory, mieszczące się w „młodopolskiej” skali od beżów po biel z ciepłymi cieniami - dodaje Dominik Bosek.

Dodatkowo, na piętrze parkiet ułożony zostanie z jak największych desek, kładzionych w tzw. układzie swobodnym. Znajdzie się on zarówno na wszystkich kładkach, które łączą przeciwległe ciągi komunikacyjne, jak i w części restauracyjnej. Parkiet ten wykonany zostanie z ciemnego drewna egzotycznego. Natomiast ściany galerii ozdobią liściaste motywy oraz wielkoformatowe wydruki, inspirowane malarstwem częściowo Wyspiańskiego i częściowo Secesji Wiedeńskiej, np. Gustawa Klimta.

W Galerii Bronowice znajdzie się ponad 160 sklepów i restauracji. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych 2800 bezpłatnych miejsc parkingowych. Budowa już trwa i zakończy się w IV kwartale tego roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowa galeria handlowa powstaje w Krakowie. Będzie wielka [WIZUALIZACJE]