Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Wieści z budowy: Centrum Kongresowe w Krakowie [WIDEO]

red

Zaglądamy na plac budowy krakowskiego centrum kongresowego. To będzie ważny obiekt na architektonicznej mapie Polski

Nowe Centrum Kongresowe ICE powstaje przy Rondzie Grunwaldzkim. Projekt powstał w pracowni Ingarden & Ewy Architekci. Z tej samej pracowni wyszedł projekt wielokrotnie nagradzanego w ubiegłym roku Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Budowa jest już zaawansowana. Jeśli nie nastąpią opóźnienia, budynek zostanie otwarty we wrześniu 2014 roku. Koszt inwestycji wycenia się na 355 mln zł. Główna sala pomieści ponad 2tys. osób i będzie przystosowana do organizowania w niej wykładów i koncertów. W obiekcie znajdzie się kilkanaście innych, mniejszych sal konferencyjnych, wielopoziomowa przestrzeń wystawowa i podziemny parking.

Elewacja budynku wykonana zostanie głównie ze szkła i blachy tytanowo-cynkowej. Do jego wykończenia wykorzystane zostaną również płyty ceramiczne i płyty kamienne. Te ostatnie mają nawiązywać do historycznej zabudowy Wzgórza Wawelskiego.

Udostępnij

Przeczytaj także

Erich Mendelsohn - z Olsztyna w świat wielkiej architektury [ZNANI ARCHITEKCI]
Bronią ikony postmodernizmu. Trwa protest przeciwko wyburzeniu dworca w Częstochowie: Nasz dworzec. Wspólna sprawa!
Dom towarowy Fedora Karpego w Gliwicach. Modernistyczna bryła z tarasami na dachu

Polecane

MOCAK - nowe muzeum, nowoczesny budynek
Modernistyczne centrum Gdyni na liście UNESCO? Decyzję pozamy już w lipcu
Trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu. Powstaje "podziemne serce" muzeum

Skomentuj:

Wieści z budowy: Centrum Kongresowe w Krakowie [WIDEO]

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej