Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wola coraz bardziej biurowa. W kolejce Żoliborz?

Jolanta Korucu

Największy wzrost podaży powierzchni biurowych notuje Wola. Z danych firmy Walter Herz wynika, że z blisko 800 tys. m kw. powierzchni biurowej realizowanej w Warszawie prawie połowa powstaje w tej dzielnicy

18939160 https bi
MAT PRASOWE
W trakcie budowy są tu m.in.: Warsaw Spire, Generation Park, Proximo, Grzybowska 43, Prime Corporate Center, Atrium 2. Planowane są też kolejne duże inwestycje, w tym np. Sienna Towers, Proximo 2, Mennica Legancy Tower czy Art Norblin. Już obecnie Wola dysponuje 315 tys. m kw. biur w gotowych budynkach. Kiedy zakończą się roboty, ta powierzchnia wzrośnie do ponad 600 tys. m kw.

Mimo tego wzrostu, liderami powierzchni biurowych są wciąż Śródmieście (oferuje 1,15 mln m kw.) i Mokotów (1,095 mln m kw.). W opozycji do Śródmieścia, Mokotowa i Woli są takie dzielnice jak Ursus czy Bemowo - lokalizacje cieszące się zdecydowanie najmniejszym uznaniem najemców biur.

Za dzielnicę z największym potencjałem uważany jest Żoliborz. Większość dostępnej w tej dzielnicy powierzchni biurowej znajduje się w starszych, ekskluzywnych willach, które cenią sobie mniejsze firmy działające w sektorze B2B. W niewielkiej liczbie biurowców, jakie są tu zlokalizowane, znajdują się m.in. Athina Park, Irydion i Garden Plaza A. Tymczasem wynajmujący uważają tę dzielnicę za atrakcyjną.


    Więcej o:

Skomentuj:

Wola coraz bardziej biurowa. W kolejce Żoliborz?