Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dworzec w Katowicach - wizualizacje

Przemysław Jedlecki

Prezentujemy najnowsze wizualizacje katowickiego dworca . PKP milczy na temat szczegółów projektu, ponieważ rozmowy z Neinver Polska wciąż trwają. Robert Konieczny, o projekcie mówi krótko: porażka.

Według projektu znaczną część pl. Szewczyka ma zająć kompleks usługowo handlowy. Nad halą dworca wyrastać mają dwie bliźniacze wieże, które powstałyby na końcu inwestycji w 2012 roku

- Na razie jestem przygnębiony, szkoda, że PKP nie zdecydowały się na ogłoszenie konkursu architektonicznego. Jestem przekonany, że z początku, po zakończeniu budowy, to miejsce i tak będzie się cieszyć popularnością, ale po jakimś czasie zacznie się ludziom nudzić, tak jak każde centrum handlowe. W środku miasta nie możemy sobie na to pozwolić - mówi o swych obawach Konieczny .

Jak się okazuje, Neinver Polska ma jednak w staraniach o przebudowę dworca poważnego konkurenta. Rzecznik PKP ujawnił w piątek, że do negocjacji doproszono firmę TriGranit Development Polska. To ona wybudowała w Katowicach centrum handlowe Silesia City Center. Wiadomość nie ucieszyła katowickich urzędników. - Efekt może być taki, że szybko na katowickim dworcu nic nie powstanie - mówi jeden z nich.

Przemysław Jedlecki

źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

    Więcej o:

Skomentuj:

Dworzec w Katowicach - wizualizacje