Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modułowe przedszkolaki

red

Architektoniczną edukację warto zacząć od najmłodszych lat. Na lekcję dobrej architektury mogą już od stycznia liczyć dzieci z warszawskiego Targówka. Dla nich wybudowano dwa modułowe przedszkola według projektu pracowni Płaskowicki & Partnerzy.

Przedszkole modułowe na warszawskiem Targówku, projekt Płaskowicki
Przedszkole modułowe na warszawskiem Targówku, projekt Płaskowicki Partnerzy Architekci
Płaskowicki Partnerzy Architekci

Na Bródnie, przy ul. Hieronima oraz Turmonckiej oddano właśnie do użytku dwa przedszkola zbudowane według projektu pracowni Płaskowicki & Partnerzy Architekci. Obiekty powstały w technologii modułowej. Pozwala ona na szybkie postawienie budynku oraz ciekawy design. Dodatkowym atutem tej metody jest możliwość szybkiego reagowania na zmiany demograficzne.

Modułami można grać bardzo ciekawie i budować indywidualną architekturę

- mówi architekt Piotr Płaskowicki, autor projektu.

Pracownia ma już doświadczenie w projektowaniu podobnych obiektów. Ich autorstwa jest min. Przedszkole Króla Maciusia I zlokalizowane również na Targówku.

Czas budowy był ekspresowy. Gotowe elementy wyprodukowano w fabryce, a następnie zmontowano na miejscu w ciągu 40 dni. Potem zostały już tylko prace wykończeniowe. Z zewnątrz przedszkola prezentują się bardzo atrakcyjne. Prostą formę przełamuje kolor, nadając budynkowi nowoczesny wyraz. Wnętrza są jasne, z odważnymi akcentami kolorystycznymi.

W takim przedszkolu jest wszystko, co trzeba: sale do zajęć, szatnia, miejsce do wydawania posiłków, toalety przystosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, szatnia i pomieszczenia do zajęć ze specjalistami, np. logopedą.

Obiekty spełniają funkcję placówki przedszkolnej dla dzieci sześcioletnich. Przewidziano w nich 3 oddziały łącznie dla 75 dzieci. Obydwa wraz z wyposażeniem kosztowały 4,6 mln zł. Władze Targówka myślą o dwu kolejnych modułowych przedszkolach, co sporym optymizmem napawa nie tylko rodziców, ale również miłośników architektury.

Skomentuj:

Modułowe przedszkolaki