Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przebudowa Dworca Wschodniego w Warszawie

Na początku lipca startuje przebudowa dwóch warszawskich dworców - Centralnego i Wschodniego. W przyszły wtorek na plac budowy Dworca Wschodniego wejdą robotnicy. Pozostawiony zostanie tylko szkielet konstrukcji, a reszta - elewacje, posadzki, okładziny, oświetlenie - mają być wymienione.

dworzec, warszawa, pkp, przebudowa, modernizacja
Projekt modernizacji Dworca Wschodniego
Fot. za www.siskom.waw.pl

 

 

Większe prace mają się zacząć pod koniec lipca. Koncepcja przebudowy zachowuje obecną kubaturę obiektu dostosowując jego strukturę przestrzenną do współczesnych wymagań i standardów obsługi podróżnych. Wyeliminowano elementy niefunkcjonalne bądź niespełniające wymogów takie jak schody w hali głównej, schody w skrzydle prawym, 2-kondygnacyjne pomieszczenie kas, kioski i budki handlowe w dużej ilości.

 

 

Frontowa, szklana elewacja ma być nieco pochylona. Pojawi się nowy system informacji i klimatyzacja. Z hali głównej już zaczęły znikać obskurne budki. Według kolejarzy nie będzie już tam miejsca na prowizorycznepawilony. We wschodnim skrzydle znajdzie się dwupoziomowa restauracja. Na antresoli ulokuje się centrum obsługi klienta VIP, będą też powierzchnie biurowe. Obiekt ma być dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

 

Koncepcja przebudowy zachowuje obecną kubaturę obiektu dostosowując jego strukturę przestrzenną do współczesnych wymagań i standardów obsługi podróżnych. Wyeliminowano elementy niefunkcjonalne bądź niespełniające wymogów takie jak schody w hali głównej, schody w skrzydle prawym, 2-kondygnacyjne pomieszczenie kas, kioski i budki handlowe w dużej ilości.

 

 

Prace na Wschodnim na razie obejmują tylko obie hale dworcowe i otoczenie od strony ul. Kijowskiej. Za przejścia podziemne i perony odpowiada tu spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Wstępnie planuje ona, że do Euro 2012 wyremontuje trzy z siedmiu peronów.

 

 

Czytaj więcej


Źródło: Gazeta Stołeczna

 

 

Zobacz także

 

Centralny idzie pod skalpel

 

Dworzec w Katowicach niknie w oczach

 

Nowy dworzec PKP: kombajn czy lokomotywa?

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Przebudowa Dworca Wschodniego w Warszawie