Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przebudowa Dworca Wschodniego w Warszawie

red

Na początku lipca startuje przebudowa dwóch warszawskich dworców - Centralnego i Wschodniego. W przyszły wtorek na plac budowy Dworca Wschodniego wejdą robotnicy. Pozostawiony zostanie tylko szkielet konstrukcji, a reszta - elewacje, posadzki, okładziny, oświetlenie - mają być wymienione.

Większe prace mają się zacząć pod koniec lipca. Koncepcja przebudowy zachowuje obecną kubaturę obiektu dostosowując jego strukturę przestrzenną do współczesnych wymagań i standardów obsługi podróżnych. Wyeliminowano elementy niefunkcjonalne bądź niespełniające wymogów takie jak schody w hali głównej, schody w skrzydle prawym, 2-kondygnacyjne pomieszczenie kas, kioski i budki handlowe w dużej ilości.

Frontowa, szklana elewacja ma być nieco pochylona. Pojawi się nowy system informacji i klimatyzacja. Z hali głównej już zaczęły znikać obskurne budki. Według kolejarzy nie będzie już tam miejsca na prowizorycznepawilony. We wschodnim skrzydle znajdzie się dwupoziomowa restauracja. Na antresoli ulokuje się centrum obsługi klienta VIP, będą też powierzchnie biurowe. Obiekt ma być dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koncepcja przebudowy zachowuje obecną kubaturę obiektu dostosowując jego strukturę przestrzenną do współczesnych wymagań i standardów obsługi podróżnych. Wyeliminowano elementy niefunkcjonalne bądź niespełniające wymogów takie jak schody w hali głównej, schody w skrzydle prawym, 2-kondygnacyjne pomieszczenie kas, kioski i budki handlowe w dużej ilości.

Prace na Wschodnim na razie obejmują tylko obie hale dworcowe i otoczenie od strony ul. Kijowskiej. Za przejścia podziemne i perony odpowiada tu spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Wstępnie planuje ona, że do Euro 2012 wyremontuje trzy z siedmiu peronów.

Źródło: Gazeta Stołeczna

    Więcej o:

Skomentuj:

Przebudowa Dworca Wschodniego w Warszawie