Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Galeria MM w Poznaniu

Nowe centrum handlowe w Poznaniu - Galeria MM powstaje w miejscu Pasażu MM, który został wybudowany na początku lat 90 po to, by z centrum miasta usunąć stoliki i łóżka służące handlarzom za lady sklepowe. Budynek ze szkła i nierównych płaszczyzn naturalnego kamienia zaprojektowało poznańskie Studio ADS, projektanci m.in. Starego Browaru i terminalu portu lotniczego Ławica.

poznan,projekt, galeria, centrum handlowe, polska architektura, szklo
Projekt Galerii MM autorstwa Studia ADS
Fot. materiały prasowe

 

 

 

Galeria MM o powierzchni prawie 37 tys. m kw. ma zostać oddana do użytku w ostatnim kwartale 2011 r. Cała inwestycja będzie kosztowała ok. 150 mln zł. Ma się tam znaleźć łącznie 71 punktów handlowo-usługowych. Od parteru do drugiego piętra będą sklepy, kawiarnie i restauracje, na poziomie -1 delikatesy i drogerie, na trzecim i czwartym biura, a na kondygnacjach -2 i -3 parking na 280 samochodów.

 


Na razie miejsce budowy to przede wszystkim olbrzymi i głęboki na 15 m wykop. - To będzie najgłębiej posadowiony budynek w Poznaniu - zdradził prezes firmy Ataner Ryszard Szulc, który stoi na czele spółki Galeria MM SPV, powołanej do zrealizowania tej właśnie inwestycji.

 

Projekt Galerii MM autorstwa Studia ADSPrezydent Poznania Ryszard Grobelny przekonywał, że Galeria MM jest inwestycją, która pozwoli ożywić centrum miasta: - Na razie udało się to zrobić na linii między placem Andersa [koło Starego Browaru - przyp. red.] a Starym Rynkiem. Dzięki Galerii MM powstanie trójkąt, który - jestem przekonany - będzie przesuwał się dalej, na zachód.


Czytaj więcej

 

Marika Bielicka

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

 

 

Zobacz także:


Nowy dworzec PKP: lokomotywa czy kombajn?

Nowy dworzec PKP w Poznaniu

Cuprum Arena

 

  

Skomentuj:

Galeria MM w Poznaniu