Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Galeria MM w Poznaniu

Redakcja

Nowe centrum handlowe w Poznaniu - Galeria MM powstaje w miejscu Pasażu MM, który został wybudowany na początku lat 90 po to, by z centrum miasta usunąć stoliki i łóżka służące handlarzom za lady sklepowe. Budynek ze szkła i nierównych płaszczyzn naturalnego kamienia zaprojektowało poznańskie Studio ADS, projektanci m.in. Starego Browaru i terminalu portu lotniczego Ławica.

Galeria MM o powierzchni prawie 37 tys. m kw. ma zostać oddana do użytku w ostatnim kwartale 2011 r. Cała inwestycja będzie kosztowała ok. 150 mln zł. Ma się tam znaleźć łącznie 71 punktów handlowo-usługowych. Od parteru do drugiego piętra będą sklepy, kawiarnie i restauracje, na poziomie -1 delikatesy i drogerie, na trzecim i czwartym biura, a na kondygnacjach -2 i -3 parking na 280 samochodów.

Na razie miejsce budowy to przede wszystkim olbrzymi i głęboki na 15 m wykop.

- To będzie najgłębiej posadowiony budynek w Poznaniu - zdradził prezes firmy Ataner Ryszard Szulc, który stoi na czele spółki Galeria MM SPV, powołanej do zrealizowania tej właśnie inwestycji.

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny przekonywał, że Galeria MM jest inwestycją, która pozwoli ożywić centrum miasta: - Na razie udało się to zrobić na linii między placem Andersa [koło Starego Browaru [- przyp. red.] a Starym Rynkiem. Dzięki Galerii MM powstanie trójkąt, który - jestem przekonany - będzie przesuwał się dalej, na zachód.

Marika Bielicka

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań
    Więcej o:

Skomentuj:

Galeria MM w Poznaniu