Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Super widok z dachu "Kopernika"

Redakcja

Powstaje nowy ogród na dachu Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie z pięknym widokiem na Wisłę, zieleń praskiego brzegu i kosz Stadionu Narodowego. Ogród o powierzchni ok. 8,5 tys. m kw. dr Jan Kubec - główny projektant gmachu - zapowiadał jako geologiczny.  Będzie to widok i spacer dla każdego.

Na dachbędzie można wejść - albo wtoczyć wózek - bardzo długą rampą, która znajduje się zarówno od strony północnej, jak i południowej gmachu. Czyli osoby idące bulwarem od strony Mariensztatu czy Powiśla będą mieć na trasie nową atrakcję. - Ludzie lubią takie niestandardowe spacery. Chcemy poszerzać ofertę, by wszyscy mogli fajnie spędzać wolny czas - zachęca Dagmara Babińska.

Ogród będzie dostępny dla wszystkich za darmo, podobnie jak w sąsiednim BUW-ie. Dach "Kopernika" jest jednak całkiem inny. Ma się kojarzyć z krajobrazem ulegającym erozji, rzeźbionym przez wodę i wiatr. To wrażenie potęgują meandrujące ścieżki z grysu bazaltowego, które wycinają różne kształty donic wypełnionych żwirem, ziemią i obsadzanych roślinami.

Źródło: Gazeta Stołeczna

    Więcej o:

Skomentuj:

Super widok z dachu "Kopernika"