Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowa Smoczarnia w poznańskim Zoo

Restauracja, kino 3D, sale konferencyjne, kawiarnia - wszystko to ma powstać nie w kolejnym centrum handlowym, a w Starym Zoo w Poznaniu. Miasto prowadzi zaawansowane rozmowy z inwestorami, aby urozmaicić zwierzyniec.  Powstający właśnie nowy pawilon dla zwierząt zmiennocieplnych zaprojektowała poznańska pracownia MTT Architecture Group.

zoo, projekt, poznań, pawilon
W nowym budynku dla zwierząt zmiennocieplnych znajdzie się także kawiarnia dla zwiedzających
Fot. Materialy Prasowe

 

Stare Zoo ma być jedną z wizytówekPoznania. Jednak zanim się to stanie, w parku musi zadziałać "efekt domina", dzięki któremu renowacji będą poddawane kolejnebudynki.  Kolejna inwestycja planowana jest w zachodniej części parku, gdzie wcześniej mieszkały m. in. tapiry. Urzędnicy pragnę, aby współpracować z inwestorem na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

 

Już teraz trwają prace nad nowoczesnym budynkiem dla zwierząt zmiennocieplnych, gdzie zamieszkają m.in. największe jaszczurki świata - warany z Komodo, może być otwarty dla zwiedzających już wiosną przyszłego roku. W nowym budynku znajdzie się też kawiarnia. Warunek jest jeden - na rozbudowę miasto musi przeznaczyć jeszcze 1,5 mln zł.

 

Także w formule PPPmiasto chciałoby przywrócić świetność lwiarni, której konstrukcja nawiązuje do bizantyjskiego stylu.

 

Do 2012 roku miasto zajmie się też zabytkowym murem, który będzie komponował się z ul. Gajową, rozwinie mini zoo w dawnej słoniarni i zagospodaruje zieleń na terenie parku.

 

Czytaj więcej

 

Justyna Suchecka

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

 

Zobacz także:

 

Galeria MM w Poznaniu

 

Nowy Dworzec PKP: Lokomotywa czy kombajn?

 

Eko-miasta przyszłości coraz realniejsze

Skomentuj:

Nowa Smoczarnia w poznańskim Zoo