Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mapa młodej polskiej architektury. Zobacz kto na niej jest! [PROJEKTY]

red

Przewodnik "Awangarda Jutra? Mapa" dostępny jest za darmo. Zebrane w nim prace młodych projektantów to wizytówka współczesnej, polskiej architektury

Przewodnik po młodej polskiej architekturze "Awangarda jutra? Mapa" to publikacja wydana przez Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi. Mapę można dostać bezpłatnie w całym kraju w miejscach związanych z kulturą, sztuką, architekturą i designem. Publikacja jest również dostępna online na stronie projektu awangardajutra.pl

Przewodnik w formie mapy zawiera prezentację szesnastu projektów młodych architektów i wywiady z nimi na temat współczesnych problemów projektowych, architektonicznego światopoglądu czy przyjętego modelu pracy. Wydawnictwo obrało sobie za cel pogłębienie wiedzy o zjawisku współczesnej polskiej architektury i zachęcenie do samodzielnych poszukiwań i śledzenia jej rozwoju. Z założenia nie jest to kompendium wiedzy, ale kuratorski wybór rodzimych biur i samodzielnie działających architektów.

Wybór przedstawionych projektantów jest autorski. Punktem wspólnym jest kryterium wieku. Młode pokolenie w tym przypadku rozumiane jest jako grupa projektantów, którzy nie przekroczyli czterdziestego roku życia. W projekcie udział wzięli: +48, 137kilo, Aleksandra Wasilkowska, Bridge, BudCud, Jakub Szczęsny, Jan Strumiłło, Karol Żurawski, Maciej Siuda, Maciej Jakub Zawadzki, Marcin Kwietowicz, Michalewicz Tański, mode:lina, MOOMOO, NarchitekTURA i WWAA.

Koncept Awangarda jutra? został zainicjowany w 2011 r. przez Centrum Architektury i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi i był do tej pory cyklem wystaw i spotkań.

Każdej z trzech edycji wystawy towarzyszył katalog, od pewnego czasu obserwowaliśmy jednak potrzebę wydania kompaktowej publikacji, będącej rodzajem mapy, która pozwoli na bliższą eksplorację rodzimej architektury we własnym zakresie - mówi Igor Gałązkiewicz, Dyrektor CAiW.

Istnieje również rozszerzona wersja publikacji, która dostępna jest po zeskanowaniu kodu QR znajdującego się na mapie i na stronie awangardajutra.pl. Internetowa wersja zawiera obszerniejszą prezentację projektów i pełne wywiady z młodymi twórcami.

Projekt Awangarda jutra? /Mapa|013 został zrealizowany we współpracy z Wyższą Szkołą Sztuki i Projektowania w Łodzi jest oraz Teatrem Wielkim - Operą Narodową/ OperaLab. Patronem medialnym projektu jest BRYLA.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mapa młodej polskiej architektury. Zobacz kto na niej jest! [PROJEKTY]