Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najlepsze zdjęcia pamiątkowe z Brutalem

wolf

Konkurs fotograficzno-filmowy poświęcony dworcowi kolejowemu w Katowicach dobiega finiszu. Tylko BRYŁOWICZE mogą oceniać najlepsze prace w kategorii zdjęcia pamiątkowe. Zobacz najzabawniejsze foty z unikatowym brutalem w tle

Dworzec kolejowy w Katowicach przeznaczony jest do rozbiórki, tymczasem eksperci biją na alarm! To cenny przykład modernizmu na skalę światową
Dworzec kolejowy w Katowicach przeznaczony jest do rozbiórki, tymczasem eksperci biją na alarm! To cenny przykład modernizmu na skalę światową
Fot. Marta Kłak via Brutal z Katowic

 

 

Konkurs Nowy Image dla Brutala z Katowic cieszył się sporym zainteresowaniem. - W sumie wpłynęło 37 zgłoszeń od 26 autorów. Prace były nadsyłane w czterech kategoriach. Ostateczne wyniki zostaną podane 6 grudnia. Niestety przypadkowo ta data zbiega się z zamknięciem placu Szewczyka i hali dworcowej. Konkurs będzie trochę na otarcie łez dla wszystkich tych, dla których dworzec jest cennym i bliskim obiektem - mówi Tomasz Malkowski, organizator konkursu i jego sekretarz.

 

 

Malkowski założył na Facebook`u profil dworca - Brutal z Katowic, gdzie można poznać historię budowy obiektu i jego znaczenie dla światowej architektury. Niestety oryginalna konstrukcja ma wkrótce ustąpić centrowi handlowemu. Pod obecnym dworcem powstanie autobusowy dworzec przesiadkowy, zaś jego żelbetowe kielichy mają być najpierw rozebrane, a potem odtworzone. Tak zapewnia inwestor - hiszpański deweloper Neinver. Historycy sztuki i architekci pukają się jednak w czoło mówiąc, że to głupota burzyć oryginalne dzieło, by zastępować je następnie podróbką.

 

 

Stąd też portal BRYLA.PL wespół z profilem Brutal z Katowic zorganizował konkurs, aby po raz ostatni uwiecznić oryginalny dworzec. To właśnie BRYŁOWICZE przyznają główną nagrodę w kategorii zdjęcie pamiątkowe. - Cieszę się, że tak wiele osób chciało uwiecznić Brutala, część prac wprawiła jury w zachwyt. Na razie mogę tylko zdradzić finałową trójkę w kategorii zdjęcie pamiątkowe. Oceniano tutaj przede wszystkim poczucie humoru i spojrzenie na dworzec z przymrużeniem oka - wyjaśnia Malkowski.

 

 

Publikujemy trzy zdjęcia finałowe z tej kategorii. Jury spośród 7 zgłoszeń w tej kategorii (każde zgłoszenie mogło składać się maksymalnie z 3 fotografii) wybrało 3 najlepsze prace. Jest zdjęcie super bohaterów na tle dworca - Kobiety Kot i Batmana. Na innej focie sfotografowano gołe stopy w części kawiarnianej dworca. Jest też zdjęcie przycisku na peronie, który niegdyś uruchamiał schody ruchome, który dla osoby fotografowanej stał się prawdziwym fetyszem!

 

 

Autor najlepszego zdjęcia dostanie luksusowy album poświęcony architekturze. Nagrodami książkowymi zostaną uhonorowani także laureaci pozostałych trzech kategorii: zdjęć artystycznych, filmu i wizualizacji.

 

 

Wyniki konkursu oraz najlepsze prace z pozostałych kategorii portal BRYLA.PL opublikuje 6 grudnia.

 

Sponsorem nagród jest księgarnia artystyczna bookoff.

 

 

Jeśli uważasz, że dworzec w Katowicach powinien przetrwać i być chroniony jako zabytek - podpisz PETYCJĘ do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz do konserwatorów generalnego i wojewódzkiego o wpisania unikatowej hali dworcowej do rejestru zabytków.

 


wolf

 

Zobacz też:


Konkurs: Uwiecznij Brutala!


Źle urodzony: Brutal PKP


Dworzec w Katowicach ma swoje koszulki


Skomentuj:

Najlepsze zdjęcia pamiątkowe z Brutalem