Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przebudowa Santiago Bernabéu. Jak zmieni się stadion Realu Madryt?

red

Istnieje szansa, że już niedługo rozpocznie się zapowiedziana w styczniu 2014 roku przebudowa jednego z najbardziej rozpoznawalnych stadionów na świecie. Słynny Santiago Bernabéu zyska nową formę, a jego elewacja zmieni się nie do poznania. 11 października Florentino Pérez wraz z burmistrz Madrytu Manuelą Carmeną przedstawił na konferencji prasowej nowe porozumienie dotyczące przebudowy stadionu. Zaprezentowano znane już wcześniej wizualizacje wykonane przez GMP Architekten-L35-Riba. Jednak zapowiadane są zmiany w projekcie architektonicznym. Jak bardzo będą się różnić od przyjętej wersji?

Santiago Bernabéu - projekt przebudowy stadionu
Santiago Bernabéu - projekt przebudowy stadionu
mat.prasowe Real Madryt

Według zapowiedzi stadion zmieni się jedynie pod względem wizualnym, a jego przebudowa nie może wykraczać poza teren działki, której właścicielem jest Real Madryt. Zanim rozpoczną się pierwsze prace budowlane władze Madrytu muszą zatwierdzić nowy plan zagospodarowania miasta. Po jego ogłoszeniu każdy z mieszkańców będzie miał prawo do wniesienia sprzeciwu w przeciągu miesiąca od ogłoszenia decyzji. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie prace mają ruszyć latem 2017 i potrwają dwa i pół roku. Koszt inwestycji szacowany jest na 350-400 milionów Euro. Pieniądze na przebudowę ma zapewnić fundusz inwestycyjny  IPIC ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w zamian chce umieszczenia reklamy w nazwie stadionu. 

Bryła stadionu ma przybrać futurystyczny, opływowy kształt podkreślony metaliczną elewacją. Nowa "skóra" budynku złośliwie nazywana jest przez niektórych puszką po sardynkach. Wymodelowana przez architektów forma przypomina latający spodek i utrzymana jest w nowoczesnym stylu, inspirowanym nurtem hi-tech w architekturze. 

Pojawiły się informacje, że nowa wersja projektu ma zostać zaprezentowana dzisiaj podczas zaplanowanej na godzinę 12.00 konferencji prasowej. Na ile zmienią się dotychczasowe założenia przebudowy? Wszystko wygląda na to, że zmiany będą kosmetyczne, bo za projekt odpowiada również biuro architektoniczne - GMP Architekten-L35-Riba - autor pierwszej koncepcji.

Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji prezentujących projekt przebudowy stadionu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Przebudowa Santiago Bernabéu. Jak zmieni się stadion Realu Madryt?