Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ognista cegła i ciemne szkło. Nowy biurowiec z Łodzi

red

W Łodzi przy ulicy Żeromskiego dobiega końca budowa nowego biurowca. Szklane elewacje zostały tu zestawione z ognistą cegłą. To nawiązanie do dawnej przemysłowej łodzi znanej z ceglanej architektury.

Budynek biurowy w Łodzi przy ulicy Żeromskiego
Budynek biurowy w Łodzi przy ulicy Żeromskiego
fot. Agencja Gazeta/Małgorzata Kujawka

Nowy biurowiec ma siedem kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Za jego projekt odpowiada pracownia Biuro Aghayev Pracownia Projektowa. Połączyła ona elementy charakterystyczne dla współczesnej architektury - duże powierzchnie przeszkleń rozciągające się na wysokość kilku kondygnacji z elementami ceglanymi przywodzącymi na myśl dawną przemysłową zabudowę łodzi.

Całość, pomimo dość niecodziennego zderzenia stylów,tworzy spójną i harmonijną całość pasującą zarówno do funkcji obiektu jak również wpisująca się w historyczny kontekst miejsca.

Szklane elewacje zostały wykonane z ciemnego szkła w grafitowym kolorze. takie same są również partie tynku uzupełniające fragmenty pomiędzy poszczególnymi elementami. Takie rozwiązanie zapewnia bardziej stonowany i elegancki charakter budynku. Jest też znakomitym tłem dla ognistej barwy cegły.

Od frontu do budynku prowadzić będą szerokie niemal na całą szerokość elewacji schody nadające bryle nico monumentalnego charakteru.

Obecnie na budowie trwają już ostatnie prace wykończeniowe - pojawiają się ostatnie materiały elewacyjne, oświetleniowe i wykończeniowe. Zakończenie prac przewidziane jest na październik biezącego roku, ale już teraz można zaryzykować, że bryła nowego biurowca zapowiada się naprawdę ciekawie. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Podzielcie się swoją opinią na temat nowego budynku w komentarzach pod artykułem i zagłosujcie w naszej sondzie.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej o inwestycji czytaj też na lodz.wyborcza.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ognista cegła i ciemne szkło. Nowy biurowiec z Łodzi