Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przeszklona kostka w starej kamienicy na Ostrowie Tumskim

red

To był usytuowany od podwórza niewielki lokal usługowy w zabytkowej części Wrocławia na Ostrowie Tumskim. Z punktu widzenia przedsiębiorcy lokalizacja nie ułatwiała prowadzenia firmy. Okazało się, że wystarczyło zmienić funkcję i odpowiednio zaaranżować przestrzeń, by wadę przekuć w atut! W tym miejscu powstało przytulne mieszkanie.

Przeszklona kostka - pomysł na mieszkanie Ostrów Tumski Wrocław
Przeszklona kostka - mieszkanie w starej kamienicy na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, Projekt: Rewizja grupa projektowa, Autor: Krzysztof Grześków
Krzysztof Grześków

 

Drugie życie dla lokalu usługowego zaprojektował Krzyszof Grześków z Grupy Projektowej Rewizja. Do dyspozycji miał niewielką przestrzeń, w której niegdyś mieściła się pracownia poligraficzna. By poszerzyć strefę dzienną zamienił przylegający do lokalu taras w przeszkloną kostkę. Z okien powstałego salonu roztacza się szeroki widok na ogród sióstr zakonnych. Zaciszne podwórze i niemalże wchodząca do środka zieleń zapewniają odpoczynek od miejskiego zgiełku. 

Niewielka powierzchnia lokalu (42 metry kwadratowe) wymagała zadbania o każdy najmniejszy szczegół, aby stworzona przestrzeń była funkcjonalna i wygodna. W dawnej pracowni poligraficznej znajduje się kuchnia oraz sypialnia z łazienką. Natomiast pierwotny taras zamieniono na przeszkloną kostkę, będącą strefą dzienną mieszkania.

Mieszkanie utrzymane jest w industrialnym stylu. Kompozycję wnętrza podkreślają użyte materiały: odkryta, czerwona cegła w strefie salonu współgra z ciepłym odcieniem drewnianej podłogi. W części sypialnianej i łazience ta sama cegła została pomalowana na biało. Monolityczna biała zabudowa, schowana w ścianie uwalnia przestrzeń, jednocześnie zapewniając dużo miejsca do przechowywania. Mieszkanie sprawia wrażenie niezwykle przytulnego. Oszczędne w formie meble dopełniają kompozycji wnętrza. 

Projekt: Rewizja grupa projektowa: A.Kusz, R.Witczak, M.Kosecki, K.Kosecka, M.Romanowicz
Autor: Krzysztof Grześków

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Przeszklona kostka w starej kamienicy na Ostrowie Tumskim