Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łódź Fabryczna [NOWE ZDJĘCIA]

red

Dworzec Łódź Fabryczna to jedna z największych i najbardziej imponujących inwestycji kolejowych w Polsce. Otwarcie obiektu zgromadziło tłumy mieszkańców. Nic dziwnego Łodzianie aż pięć lat wyczekiwali uruchomienia stacji kolejowej w centrum miasta.

Dworzec Łódź Fabryczna
Dworzec Łódź Fabryczna
fot. Bartosz Makowski - <a href=http://www.makowski.co><span style='color: #c0c0c0;'>www.makowski.co</span></a>

Nowoczesna hala dworcowa przykryta szklanym dachem złożonym z dziesięciu tysięcy trójkątnych paneli, przestronne, jasne perony, kolorowe murale utrzymane w komiksowej stylistyce, funkcjonalne połączenie dworca kolejowego z dworcem autobusowym i komunikacją miejską -  to wszystko sprawiło, że mieszkańcy Łodzi są dumni z nowego obiektu i chętnie odwiedzają go wraz z rodzinami i przyjaciółmi, by przyjrzeć się inwestycji z bliska. 

Oczywiście, nie wszyscy zareagowali entuzjastycznie na projekt hali dworcowej. Kontrowersje wzbudziło wpisanie w nowoczesną konstrukcję zrekonstruowanych fasad starego dworca oraz wybetonowanie dużych połaci terenu wokół obiektu.Główny zarzut dotyczy tego, że przyjęta skala zaburza śródmiejską tkankę miejsca. Władze Łodzi zapowiadają prowadzenie dalszych prac w najbliższym otoczeniu dworca, tak by wokół obiektu toczyło się społeczne i kulturalne życie miasta. Okoliczny teren objęto planem zagospodarowania nazywanym Nowym Centrum Łodzi. 

Zachęcamy do wnikliwego przyjrzenia się inwestycji i obejrzenia wyjątkowych fotografii dworca zrobionych przez fotografa Bartosza Makowskiego. Ten fotoreportaż pozwoli dostrzec rozmach kosntrukcyjny i zwrócić uwagę na kompozycję poszczególnych przestrzeni.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ >>>

Więcej zdjęć architektury na stronie fotografa: www.makowski.co.

ZOBACZ też WIDEO z otwarcia Dworca Łódź Fabryczna

    Więcej o:

Skomentuj:

Łódź Fabryczna [NOWE ZDJĘCIA]