Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przebudowa Kupca Poznańskiego. Będzie tu hotel Marriott

Redakcja Pressland

Architekci z pracowni Chapman Taylor pokazali projekt przebudowy Kupca Poznańskiego. Oprócz centrum handlowego i części biurowej, powstanie tu również część hotelowa.

Kupiec Poznański - wizualizacja; proj. Chapman Taylor
Kupiec Poznański - wizualizacja; proj. Chapman Taylor
Wiz. mat. prasowe

Kupiec Poznański powstał w 2001 roku. Był pierwszym nowoczesnym centrum handlowo-biurowym w centrum Poznania. Obiekt, położony w bardzo atrakcyjnej lokalizacji (plac Wiosny Ludów), stracił swoją renomę. Z Kupca "wyprowadzili" się najemcy, a dookoła pojawiły się szpecące budki. Na szczęście już wkrótce Poznański Kupiec zostanie przebudowany. Trwają właśnie prace projektowe.

Kupiec Poznański - stan obecny
Kupiec Poznański - stan obecny
Fot. mat. prasowe

Projekt przebudowy powstaje w międzynarodowej pracowni architektonicznej Chapman Taylor, która na swoim koncie ma mnóstwo prestiżowych, nagradzanych projektów. Obok zmodernizowanej galerii handlowej i powierzchni biurowej, powstanie tu skrzydło hotelowe (podpisano umowę z amerykańską siecią Marriott). Będzie ono zlokalizowane w zachodniej części budynku, a główne wejście zaplanowano od pl. Wiosny Ludów.W hotelu będzie ok. 150 pokoi, sale konferencyjne i wielofunkcyjne oraz bar i restauracja.

Dawanie drugiego życia obiektom typu "mixed use" jest ogromnym wyzwaniem zarówno funkcjonalnym, architektonicznym, jak i inżynieryjnym. Przy przebudowie Kupca Poznańskiego pracujemy wspólnie z uznanym międzynarodowym biurem inżynieryjnym WSP Polska. Mamy nadzieję, że nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu podobnych obiektów, zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym, zapewni najwyższą jakość, na którą zasługuje Kupiec Poznański

- mówi Rafał Giersz, Associate Director w warszawskim biurze Chapman Taylor.

Inwestorem jest spółka Kupiec Poznański Real Estate Sp. z o.o.Realizacja inwestycji zaplanowana jest na lata 2020-2022.

    Więcej o:

Skomentuj:

Przebudowa Kupca Poznańskiego. Będzie tu hotel Marriott