Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Inwestycje bez barier [KONKURS]

red

Coraz częściej w naszym społeczeństwie dostrzegamy potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Dziś nikt już chyba nie wyobraża sobie, aby można było zaprojektować publiczną przestrzeń, do której można dostać się jedynie po schodach. Wystarczy jednak wybrać się na krótki spacer, aby zobaczyć, że wciąż istnieje bardzo wiele barier utrudniających, lub uniemożliwić poruszanie się bez pomocy osób trzecich. Stowarzyszenie Integracja postanowiło wyróżnić te inwestycje, które pokazują, że da się inaczej, a miasto może być przestrzenią przyjazną dla wszystkich

Warszawska inwestycja bez barier
Warszawska inwestycja bez barier
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja

W ramach realizowanego projektu „Warszawa bez barier”, współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja ogłasza trzy konkursy: „Aplikację bez barier”, „Serwis www bez barier” i „Warszawską inwestycję bez barier”. W konkursach udział może wziąć każdy, zarówno deweloperzy jak i samorządy, twórcy aplikacji mobilnych oraz organizacje pozarządowe. Na zgłoszenia czekamy do 15 października 2016 roku.

W konkursie „Aplikacja bez barier” chcemy wyróżnić twórców aplikacji mobilnych, które ułatwiają życie osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.  Jednocześnie zależy nam, by aplikacje były ogólnodostępne i dostosowane do zróżnicowanych potrzeb użytkowników. Nagrodzimy otwartość, pomysłowość, ale przede wszystkim użyteczność aplikacji, w dwóch kategoriach:

- Najlepsza aplikacja mobilna dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością;

- Koncepcja aplikacji mobilnej adresowana do osób z niepełnosprawnością.

W konkursie „Serwis www bez barier” chcemy wybrać najciekawsze serwisy internetowe różnych podmiotów, zarówno instytucji, jak i organizacji pozarządowych, dostosowane do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Konkurs „Warszawska Inwestycja bez barier” ma wyłonić najlepsze rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne w zakresie dostosowania stołecznych budynków użyteczności publicznej do potrzeb osób z niepełnosprawnością i promowania projektowania uniwersalnego. Nagrody przyznamy w czterech kategoriach:

- Samorząd terytorialny (Dzielnica)

- Obiekt użyteczności publicznej

- Obiekt mieszkalny/biurowy/handlowy

- Obiekt zabytkowy

Na zgłoszenia do wszystkich trzech konkursów czekamy do 15 października 2016 roku. Wręczenie nagród nastąpi w listopadzie.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie http://www.integracja.org/uncategorized/wez-udzial-w-jednym-z-konkursow/

    Więcej o:

Skomentuj:

Inwestycje bez barier [KONKURS]