Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

"Design It. In Silesia." Trzecia edycja wystawy rusza już 13 lipca

Materiały prasowe

To już trzecia edycja wystawy o śląskim designie. W Galerii "Rondo Sztuki" w Katowicach będzie można ją zwiedzać od 13 do 27 lipca 2018.

Wystawa 'Design It. In Silesia.'
Wystawa 'Design It. In Silesia.'
Materiały prasowe

Design ze Śląska łączy wątki zaczerpnięte ze sztuki, architektury i rzemiosła. Tradycja przeplata się z nowoczesnością. Wspólną wartością nowych produktów jest ich tradycyjnie śląska cecha: pragmatyczność. Wszystkie są funkcjonalne i użyteczne. Na wystawie chcemy pokazać przede wszystkim projekty premierowe, doceniane za innowacyjne rozwiązania i autorski wyrazisty styl. Ich twórcy zwykle pochodzą ze Śląska, często pracują i działają poza tym regionem. Swoim pracom nadają jednak zawsze "śląski znak jakości".

To już trzecia edycja wystawy "Design It. In Silesia." Prezentowaliśmy już śląski design w Instytucie Polskim w Berlinie (grudzień 2014) i Rondzie Sztuki ( luty/marzec 2015). Z okazji 5 urodzin Geszeftu wracamy z odświeżoną formułą wystawy ponownie do Ronda Sztuki, które od początku było współorganizatorem wydarzenia. Podobnie jak na poprzednich edycjach i tutaj skupiamy się na jednym z fragmentów większej całości jakim jest śląski design. Pokazujemy produkty, które w pewien sposób oddają stan śląskiego designu, ale zaznaczamy że jest to wybór subiektywny i absolutnie nie wyczerpujący tematu. Tym razem zestawiliśmy ze sobą projektantów już znanych i cenionych, z tymi którzy dopiero budują swoją pozycję w świecie designu. Wszystkie realizacje charakteryzują się jednak autorską wizją i oryginalnym podejściem do tematu.

Funkcjonalność z domieszką szaleństwa miesza się ze specyficznym poczuciem humoru. Estetyzacja produktu nigdy nie jest tutaj priorytetem, ale dbałość o detale nadaje tym projektom wizjonerskim projektom niepowtarzalny wygląd. W trzeciej edycji wystawy pokazujemy m.i.n.  biżuterię z funkcją terapeutyczną, kafle zrealizowane  w procesie recykligu czy książkę "Śląskie od kuchni", która w zabawny i  oryginalny sposób pokazuje tradycyjne regionalne danie. Co więcej pokazujemy na wystawie? O tym trzeba przekonać się samemu odwiedzając Rondo Sztuki od 13 do 27 lipca 2018!

W wystawie biorą udział: item projekt, Kamil Kowalczyk, Mateusz Mioduszewski, Code Design,  Sokka, Klaudia Gołaszczyk, Bujnie, Matylda Sałajewska, Agnieszka Kubiszewska-Krawczyk, Poszetka.com, Bogdan Kosak

Kurator: Adrian Chorębała, Michał Kubieniec

Aranżacja wystawy: Joanna Kubieniec

Identyfikacja wizualna: Supergut studio

Koordynatorzy projektu: Michał Kubieniec, Dominik Tokarski

Organizatorzy: Geszeft, Rondo Sztuki, ASP w Katowicach

Partnerzy projektu: Urząd Miasta Katowice, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

    Więcej o:

Skomentuj:

"Design It. In Silesia." Trzecia edycja wystawy rusza już 13 lipca