Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Noc Wieżowców 3.0. Poznaj bliżej najwyższe budynki Warszawy!

Red.

Już 29 września powróci jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w Warszawie. Trzeci raz warszawiacy i turyści będą mogli podziwiać Warszawę nocą z najwyższych budynków w mieście. Noc Wieżowców to jedyne takie wydarzenie na świecie.

Noc Wieżowców 2018
Noc Wieżowców 2018
fot. Kuba Jurkowski

Wszystko zaczęło się w 2015 roku. Dwóch miłośników Warszawy, nowoczesnej architektury i fotografii postanowiło zaprosić do swojego świata czytelników Nowej Warszawy. Tomasz Reich i Jakub Jurkowski – twórcy portalu NowaWarszawa.pl – postanowili udostępnić warszawiakom najwyższe piętra wieżowców. Nikt się wtedy nie spodziewał, że do udziału w wydarzeniu zgłosi się 45.000 osób! W ramach konkursów fotograficznych wybrano 1.500 szczęśliwców, którzy odwiedzili w sumie aż 11 wysokościowców. Utworzone na Facebooku wydarzenie dotarło do ponad 2,5 mln użytkowników portalu.

Warszawa z wysokości po raz drugi

W październiku 2016 roku wieżowce przejęły kontrolę nad nocną Warszawą po raz drugi. W wydarzeniu objętym Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy wzięło udział 18 inwestycji, w tym: Błękitny, Central Tower, Cosmopolitan, Eurocentrum, Hilton, Intercontinental, Intraco, Marriott/Panorama Sky Bar, Millenium/Level 27, Novotel, Pałac Kultury i Nauki, Q22, Rondo 1, Warsaw Spire, Westin, Warsaw Trade Tower, Zebra Tower, Złota 44. Ponad dwukrotnie - do 3.500 - zwiększyła się również liczba uczestników wydarzenia. W sumie chęć udziału w obu edycjach wyraziło 25.000 tysięcy osób.  Druga edycja Nocy Wieżowców znalazła się w przekazach medialnych ponad 700 razy!

Noc Wieżowców po raz trzeci

Tegoroczna edycja Nocy Wieżowców przyniesie sporo niespodzianek. Na liście budynków, które biorą udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, pojawią się dobrze znane mieszkańcom Warszawy wieżowce, ale są wśród nich również debiutanci. Po raz pierwszy będzie można zobaczyć panoramę stolicy z okien hotelu Holiday Inn Warsaw City Centre. Gospodarze przygotowali dla uczestników ponadto Happy Hour w barze.

Kolejną niespodziankę przygotował hotel Westin. Każdy uczestnik otrzyma kupon 1+1 na drinka oraz dodatkowo za opublikowanie zdjęcia z baru na Instagramie z odpowiednimi # otrzyma voucher do wykorzystania przy następnej wizycie.

W wieżowcu Warsaw Trade Tower zaś goście będą mogli zobaczyć Warszawę w najdrobniejszych szczegółach przez lornetki i lunety, które na Noc Wieżowców przygotowała firma Delta Optikal.

Podczas Nocy Wieżowców zadebiutuje również hotel Leonardo Royal Hotel Warsaw (JM Tower), kompleks biurowy Generation Park oraz Hotel Europejski z niesamowitym widokiem na skyline i plac Piłsudskiego. Ciekawostką będzie możliwość odwiedzenia po raz ostatni przeznaczonego do rozbiórki wieżowca Ilmet przy rondzie ONZ. Budynek w przyszłości zastąpi ponad 188 metrowa wieża. Partnerem tegorocznej edycji jest Cushman & Wakefield.

W tym roku uczestnicy Nocy Wieżowców będą mogli podziwiać Warszawę z okien między innymi: Hotelu Europejskiego, Cosmopolitanu, Eurocentrum Office Complex, Intercontinental Warszawa, Intraco, Ilmetu, Generation Park, Novotelu, Rondo 1, Warsaw Spire, Prostej Tower, Warsaw Trade Tower, Złotej 44, Leonardo Royal Hotel Warsaw (JM Tower), Westin, Holiday Inn Warsaw City Centre czy Błękitnego Wieżowca.

Jak zdobyć wejściówki?

Najświeższe informacje na temat Nocy Wieżowców można znaleźć w wydarzeniu na facebooku http://bit.ly/NocWiezowcow2018 oraz na portalu NowaWarszawa.pl.

Rezerwacji terminów można dokonywać za pośrednictwem platformy rezerwacyjnej (http://nocwiezowcow2018.evenea.pl/), gdzie codziennie dodawane są kolejne pule biletów. Wejściówki rezerwuje się na konkretny budynek i godzinę (jedna osoba może nabyć maksymalnie 4). Z biletem należy stawić się we wskazanym na bilecie miejscu 15 minut przed godziną wejścia.

Ponadto organizatorzy przygotowali konkurs, w którym można wygrać wejściówki na Warsaw Spire, Złotą 44 I Rondo 1. Wystarczy, że zainteresowani udziałem w Nocy Wieżowców opublikują na Instagramie zdjęcie warszawskich wieżowców i oznaczą je hastagami: #NocWiezowcow2018 #NocWiezowcow #NowaWarszawa #Rondo1 #WarsawSpire #Zlota44 . Autorzy najciekawszych zdjęć otrzymają dwuosobowe wejściówki.

Skomentuj:

Noc Wieżowców 3.0. Poznaj bliżej najwyższe budynki Warszawy!