Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Powieś sobie brutalizm. Nowa seria plakatów od Zupagrafika

JB

Nowa publikacja studia Zupagrafika! Po serii wycinanek z najbardziej znanymi przykładami brutalizmu z Polski i świata przyszedł czas na kolekcję plakatów.

Brutal Poland
Brutal Poland
Zupagrafika

"Brutal Poland" to seria ilustrowanych plakatów od Zupagrafika, przedstawiająca jedne z najbardziej interesujących modernistycznych i brutalistycznych budynków wzniesionych w powojennej Polsce.

Ilustracje przedstawiają oryginalne elewacje budynków sprzed termomodernizacji, oraz elementy, które pojawiły się na budynkach w skutek upływu czasu, czy ludzkiej działalności. W serii m.in.: Warszawa - Za Żelazną Barmą i Smolna 8, Kraków - Hotel Forum, Wrocław - Osiedle Plac Grunwaldzki, Poznań - Osiedle Orła Białego, czy Katowice - Superjednostka.

Plakaty "Brutal Poland" powstawały równolegle z dobrze znanymi brutalistycznymi wycinankami i książkami od Zupagrafika, jak "Blok Wschodni" czy "Brutal East". Seria jest efektem wieloletniej dokumentacji najciekawszej architektury wzniesonej w Polsce w latach 1960-1990, prowadzonej przez wydawnictwo w formie szczegółowych ilustracji od 2012 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Powieś sobie brutalizm. Nowa seria plakatów od Zupagrafika