Film Bauhaus Spirit na 16. Millennium Docs Against Gravity

Redakcja Pressland

Twórcy filmu Bauhaus Spirit pokazują, że duch Bauhausu jest wiecznie żywy. Można odnaleźć go nawet w najodleglejszych zakątkach świata.

Zabudowania Bauhausu w Dessau powstały w latach 1925-1926
Zabudowania Bauhausu w Dessau powstały w latach 1925-1926
Fot. Wiktoria Głodowska

W 2019 roku mija sto lat od założenia Bauhausu - najbardziej wpływowej szkoły projektowania na świecie. Chociaż szkoła istniała zaledwie 14 lat (od 1919 do 1933 roku), wywarła olbrzymi wpływ na pokolenia architektów i projektantów. Do inspiracji Bauhausem przyznaje się także dziś wielu najlepszych twórców.

Podczas 16. Festiwalu Filmowego Millenium Docs Against Gravity zostanie pokazany film "Bauhaus Spirit" Nielsa Bolbrinkera i Thomasa Tielscha. Dokument śledzi historię szkoły od momentu powstania w Weimarze po jej ciągły wpływ na architekturę i design.Oprócz pięknych ujęć ikonicznych budynków z lotu ptaka, zobaczyć można również archiwalne nagrania oraz zdjęcia z eksperymentalnego teatru Oskara Schlemmera. To film o fantazji, utopii i wielkich ideach. Zobaczcie zwiastun:

Film Bauhaus Spirit był już pokazywany w Polsce. Podczas 6. edycji festiwalu filmów dokumentalnych MIASTOmovie zdobył pierwszą w historii festiwalu nagrodą dla najlepszego filmu o mieście/architekturze.

W tym roku będzie można go oglądać w ramach 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Festiwal odbędzie się w dniach 10-19 maja w Warszawie, Wrocławiu i Lublinie. W Gdyni 15-24 maja, a w Bydgoszczy 12-19 maja 2019 roku.

    Więcej o: