Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Concordia Design Wrocław na Wyspie Słodowej gotowa. To projekt MVRDV we współpracy z Q2Studio

WG

Concordia Design Wrocław na Wyspie Słodowej, zaprojektowana przez MVRDV i Q2Studio nareszcie otwarta. To połączenie XIX-wiecznej kamienicy i nowoczesnej, minimalistycznej bryły.

Concordia Design Wrocław. Proj. MVRDV we współpracy z Q2Studio
Concordia Design Wrocław. Proj. MVRDV we współpracy z Q2Studio
Fot. Materiały prasowe Concordia Design Wrocław

Concordia Design Wrocław gotowa

Zakończono budowę Concordia Design Wrocław na Wyspie Słodowej - pracują tu już przedstawiciele pierwszych firm. Oryginalna bryła to projekt uznanej holenderskiej pracowni architektonicznejMVRDV oraz wrocławskiego Q2Studio. To druga po poznańskim Bałtyku (Bryły Roku 2017), realizacja MVRDV w Polsce.

Budynek to połączenie XIX-wiecznej architektury z nowoczesnością. Zachowano fasadę kamienicy z 1845 r. wraz z charakterystycznymi zdobieniami i gzymsami. Budynek płynnie przechodzi w nową, współczesną i minimalistyczną bryłę. Powstała tu przeszklona przestrzeń gastronomiczną, biura i coworking, a także kompleksowe centrum eventowe. Na dachu zaprojektowano otwarty taras z pięknym widokiem na miasto. Obecnie Alicja Biała - ilustratorka, graficzka i artystka wizualna (autorka m.in. Totemów w centrum Poznania) - tworzy ogromny, kolorowy mural, który będzie jednym z elementów charakterystycznych Concordia Design Wrocław.

Zobacz także: Jak budowano Concordia Design Wrocław?>>

Concordia Design wydarzenia

Nowy obiekt na Wyspie Słodowej we Wrocławiu to nie tylko nowoczesne centrum kreatywności i biznesu. Będzie można przyjść tu na obiad z rodziną czy na imprezę z przyjaciółmi. W Concordii urządzane będą również wystawy, konferencje czy warsztaty.
W budynku Concordia Design Wrocław rozpoczął działalność tutejszy hub biznesu - docelowo stanie się miejscem pracy dla blisko 400 osób. Na bazie biur serwisowanych i coworkingu powstanie społeczność, oparta o wymianę wiedzy, doświadczeń i kontaktów. W planach jest również zapraszanie na spotkania znanych przedsiębiorców, innowatorów oraz międzynarodowych ekspertów.

Wśród najemców Concordia Design na Wyspie Słodowej są już takie firmy jak np. Boldare (polska firma zajmująca się projektowaniem i rozwojem produktów cyfrowych oraz transformacją cyfrową biznesów) czy Ladder Digital (frma specjalizuje się w wykorzystaniu marketingu cyfrowego do zwielokrotnienia wzrostu biznesowego swoich klientów).

To już druga lokalizacja Concordia Design w Polsce. Pierwsze nowoczesne centrum kreatywności i biznesu powstało niemal 10 lat temu - w odrestaurowanej, starej drukarni przy ul. Zwierzynieckiej 3 w centrum Poznania.

Całość wrocławskiej inwestycji kosztowała ponad 46 mln zł, z czego blisko 16 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Concordia Design Wrocław na Wyspie Słodowej gotowa. To projekt MVRDV we współpracy z Q2Studio