Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czwarta edycja festiwalu OPEN HOUSE GDAŃSK 21–23.05.2021

Redakcja/mat. prasowe

Tegoroczna odsłona gdańskiego festiwalu skupi się wokół Nowego Portu, dzielnicy złożonej pod względem architektonicznym, a przez to często zaskakującej. Jej niejednorodna struktura będzie tematem przewodnim wydarzenia, które przybliży uczestnikom między innymi historię dziewiętnastowiecznego osiedla robotniczego czy zajezdnię tramwajową. OPEN HOUSE GDAŃSK 2021 to również historie mieszkańców tego miasta, nakreślone za pomocą wnętrz ich mieszkań, do których będzie możliwość zajrzeć.

festiwal w Gdańsku
Czwarta edycja festiwalu OPEN HOUSE GDAŃSK
materiały prasowe

OH! Nowy Port!.. w piękny, majowy weekend

W dniach od 21 do 23 maja 2021 roku Gdańsk odkryje przed nami swoje architektoniczne tajemnice. Będzie to czas, w którym wybrane przestrzenie publiczne zostaną otwarte dla odwiedzających. Ale nie tylko - to wyjątkowa okazja, aby zajrzeć również do mieszkań prywatnych, których właściciele zgodzili się udostępnić je na potrzeby festiwalu. Ten niezwykły format będzie częścią OPEN HOUSE GDAŃSK, polskiej odsłony międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide. Po raz pierwszy zorganizowano go w Londynie w 1992 roku i od razu wzbudził ogromne zainteresowanie. Obecnie OH odbywa się w ponad 40 miastach na całym świecie, między innymi w Nowym Jorku, Barcelonie, Atenach i Rzymie. Do tego grona w 2015 roku dołączyła Gdynia. 

OPEN HOUSE GDAŃSK 21–23.05.2021 - program 

Tegoroczna edycja festiwalu, w związku z ograniczeniami narzuconymi przez pandemię, uwzględnia również wydarzenia plenerowe, jak spacery architektoniczne oraz historyczne. Jakie jeszcze atrakcje przygotowali organizatorzy dla uczestników? W programie znalazły się:

  • Debata "DNA miejsca" w siedzibie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa (dawnym Morskim Domu Kultury) - rozmowę poprowadzi Anna Umięcka, a udział w niej wezmą: dr inż. arch. Dorota Kamrowska-Załuska, Lucyna Kolendo oraz dr Monika Popow. 
  • Gra miejska, której celem jest odkrywanie Nowego Portu, stworzona przez młodzież ze Stowarzyszenia 180 Stopni. 
  • Spacer z profesor Moniką Zawadzką oraz wystawa "Nowy Port. Zdjęcie miary" zrealizowana przy udziale studentów i studentek w prowadzonej przez nią pracowni Architektury Miasta na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.
  • Wystawa znakomitej nowoporckiej fotografki Gosi Trzaskoś. Zdjęcia zostaną udostępnione między innymi w przestrzeniach, w których autorka uwieczniła bohaterów i bohaterki swoich prac. Wystawie towarzyszyć będzie oprowadzanie z audiodeskrypcją.
  • Zwiedzanie między innymi lokalizacji portowych, nowoporckich mieszkań prywatnych oraz miejsc uważanych za kultowe.

Zapisy do poszczególnych lokalizacji są prowadzone na stronie głównej festiwalu (http://ohgdansk.org/).

Festiwal został dofinansowany jest ze środków Miasto Gdańsk
Mecenasem Festiwalu jest trójmiejski deweloper Invest Komfort.

Więcej informacji:

ohgdansk.org

www.facebook.com/ohgdansk

www.instagram.com/openhousegdansk

Mieszkanie w Gdańsku
Mieszkanie Mai
fot. Paweł Jóźwiak
    Więcej o:

Skomentuj:

Czwarta edycja festiwalu OPEN HOUSE GDAŃSK 21–23.05.2021