Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

The Unbelievable Challenge 2021: konkurs na projekt muzeum śniegu w Rovaniemi

mat. prasowe

Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną - i chce zwrócić na to uwagę innych. Konkurs „The Unbelievable Challenge 2021” organizowany jest przez firmę Ruukki Construction i otwarty dla obywateli wszystkich krajów strefy Schengen.

Konkurs architektoniczny Ruukki na muzeum śniegu w Rovaniemi
Konkurs architektoniczny Ruukki na muzeum śniegu w Rovaniemi
mat. prasowe

Podczas, gdy Święty Mikołaj wnosi pewną magię do konkursu, my chcemy przypomnieć wszystkim o czymś ważnym – co dzieje się z naszym klimatem. Jednocześnie przedstawiamy nowe, świeże pomysły na zastosowanie produktów stalowych w zrównoważonym budownictwie. Konkurs ma również na celu wsparcie młodych architektów w rozwoju ich kariery oraz wprowadzenie do branży, w której zagraniczne staże, tworzenie i prezentowanie nowych koncepcji oraz konkursy będą zasadniczą częścią ich  codzienności.

mówi Tiina Tukia, dyrektor marketingu i komunikacji w Ruukki, Building Envelopes.

Partnerami Ruukki Construction w konkursie The Unbelievable Challenge 2021 są miasto Rovaniemi oraz pracownie architektoniczne – WXCA z Polski i Snøhetta z Norwegii. Zarówno Ruukki, jak i partnerzy konkursu, kierują się zasadami zrównoważonego rozwoju i chcą podkreślić jego znaczenie w związku z konkursem poprzez swoje produkty, działania i wybory.

Zrównoważone projektowanie z duchem czasu, z szacunkiem dla środowiska, z troską o wspólną przyszłość na ziemi, traktujemy priorytetowo. Z wielką radością przyjmiemy na staż w WXCA zwycięzcę konkursu, który podchodzi podobnie do projektowania i przekona wymagającego Świętego Mikołaja, że zaproponowane rozwiązania pozwolą ochronić to, co dla niego jest cenne.

mówi Marta Sękulska-Wrońska, partner w WXCA.

Zwycięży projekt, który najlepiej spełni założenia określone w regulaminie konkursu. Najlepszy pomysł powinien wykorzystywać zrównoważone, przyjazne dla środowiska produkty stalowe Ruukki, które komponują się z otoczeniem. Ważną rolę w ocenie prac i wyborze zwycięzcy odgrywać będzie również możliwość recyklingu i ponownego użycia produktów, a także inspirująca i spójna prezentacja koncepcji przed Jury. Główną nagrodą w konkursie jest 6-miesięczny staż w pracowni WXCA w Warszawie oraz nagroda pieniężna w wysokości 1 000 euro.

Jurorami konkursu są:

  • architektki Eli Synnevåg (Snöhetta) i Marta Sękulska-Wrońska (WXCA),
  • architekt i zwycięzca konkursu z 2014 roku - Alexandru Oprita,
  • przedstawiciel miasta Rovaniemi - Sipi Hintsanen,
  • reprezentujący Ruukki Janis Zaharans.

Konkurs rozpoczął się 15 września 2021 r., a jego regulamin i wytyczne dla uczestników dostępne są na stronie internetowej www.unbelievablechallenge.com.

Gotowe projekty należy składać do 3 listopada 2021 r. Finaliści ogłoszeni zostaną 9 grudnia 2021 r.

Przebieg konkursu można również obserwować na Facebooku:  https://www.facebook.com/unbelievablechallenge/.

Konkurs na projekt muzeum śniegu stanowi trzecią edycję konkursu organizowanego przez firmę Ruukki dla młodych architektów. W poprzednich latach wpłynęło ponad 300 zgłoszeń z koncepcjami projektowymi.

Dodatkowych informacji udziela:
Tiina Tukia, Ruukki Construction, tiina.tukia@ruukki.com, tel. +358 50 314 34170

    Więcej o:

Skomentuj:

The Unbelievable Challenge 2021: konkurs na projekt muzeum śniegu w Rovaniemi