Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs na projekt muralu na Politechnice Rzeszowskiej

mat. prasowe

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza zaprasza do udziału w konkursie „Projekt muralu na budynku J”. Celem konkursu jest promowanie osiągnięć Ignacego Łukasiewicza oraz wybór najlepszych prac inspirowanych życiem wynalazcy i ich prezentacja w przestrzeni publicznej miasta Rzeszów.

Konkurs na projekt muralu na Politechnice Rzeszowskiej
Konkurs na projekt muralu na Politechnice Rzeszowskiej
grafika Piotr Oczoś, Politechnika Rzeszowska

Organizatorem i fundatorem nagród jest Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza. Prace konkursowe można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Regulamin konkursu

Uczestnicy konkursu przedkładają organizatorowi drogą mailową projekt muralu, czyli wielkoformatowego malowidła ściennego, na budynku J, który zlokalizowany jest przy ul. Podkarpackiej 1 w Rzeszowie. Projekt ma być inspirowany osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza, który jest patronem Politechniki Rzeszowskiej. Projekt, a następnie wykonanie muralu, będą stanowić upamiętnienie roku 2022 jako Roku Ignacego Łukasiewicza.

Przy ocenie prac konkursowych będą brane pod uwagę następujące kryteria:

  • oryginalność i innowacyjność projektu,
  • wrażenia estetyczne i poziom artystyczny,
  • zgodność z założeniami i celem konkursu,
  • interpretacja tematu osiągnięć Ignacego Łukasiewicza,
  • próba połączenia postaci Ignacego Łukasiewicza ze współczesnością,
  • wykorzystanie elementów przestrzennych, w tym elementów wykorzystujących energię elektryczną; elementów ekologicznych; elementów przestrzeni trójwymiarowej, które mogą się pojawić na elewacji budynku,
  • twórcze wykorzystanie znajdujących się na ścianie okien.

Każdy z uczestników konkursu ma prawo wybrać jedną z dwóch opcji powierzchni, na której zaprojektuje mural: ścianę o wymiarach 1174 x 1195 cm lub ścianę o wymiarach 1174 x 1195 cm oraz ścianę sąsiadującą o wymiarach 230 x 1195 cm, która jest cofnięta w stosunku do ściany głównej o około 250 cm. Dokładne wymiary ściany, na której ma być wykonany mural, a także inne dokumenty związane z konkursem, dostępne są na stronie internetowej uczelni.

Wiadomości e-mail z propozycją projektu w plikach w jednym formatów graficznych: TIFF/JPEG/GIF/PNG/PDF należy nadsyłać na adres: promocja@prz.edu.pl do 22.04.2022 r., w tytule wpisując „Mural na budynku J”. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Nagrody

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 500 zł oraz zestaw gadżetów z logo Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Nagrodą za uzyskanie wyróżnienia w konkursie będzie zestaw gadżetów z logo Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Zwycięzców konkursu wyłoni Komisja Konkursowa w składzie 7 członków, wybrana przez organizatora. Komisja Konkursowa dokona wyboru według własnego uznania, uwzględniając oryginalność, unikatowość i ciekawą treść.

Ściana budynku Politechniki Rzeszowskiej, na której ma powstać mural
Ściana budynku Politechniki Rzeszowskiej, na której ma powstać mural
Fot. Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska
    Więcej o:

Skomentuj:

Konkurs na projekt muralu na Politechnice Rzeszowskiej