Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lodowisko w Legionowie oddane do użytku. Jest nowoczesne i przyjazne środowisku

Redakcja Pressland/WG/mp

Pod koniec grudnia 2019 roku warszawska firma Moris Polska, reprezentująca sektor generalnego wykonawstwa, oddała do użytku lodowisko w Legionowie. Lodowa Arena to najnowocześniejsze i najbardziej ekologiczne otwarte lodowisko na Mazowszu.

Lodowisko w Legionowie - Lodowa Arena.
Lodowisko w Legionowie - Lodowa Arena.
Fot. mat. Moris Polska

Głównym założeniem nowego lodowiska było stworzenie wielofunkcyjnego i atrakcyjnego miejsca dla mieszkańców Legionowa. I tak się stało - w okresie jesienno-zimowym można tu jeździć na łyżwach, a w cieplejsze miesiące obiekt ten pełni funkcję zadaszonego boiska do gier zespołowych (piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę).

Nowy obiekt, nazwany "Lodową Areną" oficjalnie otwarto w sobotę 21 grudnia 2019 roku. Inwestycję zrealizowano na działce o powierzchni 4 tys. mkw. Powierzchnia zabudowy wyniosła 1453 mkw., zaś kubatura 14,2 tys. metrów sześciennych. Nowa bryła wpisuje się w stylistykę istniejącej w mieście Hali Sportowo-Widowiskowej „Arena Legionowo”. Lodowisko zrealizowane przez Moris Polska jest kontynuacją i uzupełnieniem funkcji istniejącego kompleksu sportowego zlokalizowanego na tej samej działce. Cały obiekt jest zaprojektowany tak, aby w żadnym miejscu nie występowały jakiekolwiek bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych.

Początkowo władze miasta chciały jedynie zadaszyć stare lodowisko, ale w miarę organizowania kolejnych przetargów koncepcja zmieniła się. Powstał obiekt praktycznie rzec biorąc nowy.

 

Lodowisko w Legionowie - Lodowa Arena.
Lodowisko w Legionowie - Lodowa Arena.
Fot. Moris Polska

W stosunku do projektu bazowego nastąpiła bardzo korzystna zamiana agregatu mrożącego płytę lodowiska. Już w dniu jego otwarcia odczuli to pierwsi użytkownicy, choć być może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. W toku budowy zrezygnowano z agregatu wprawdzie nowoczesnego, ale niekorzystnie oddziaływującego na środowisko. W jego miejsce zastosowaliśmy agregat najnowocześniejszy obecnie na świecie, a przy tym najbardziej ekologiczny. Już choćby z tego powodu śmiało można stwierdzić, że legionowski obiekt w kategorii lodowisk otwartych należy do najnowocześniejszych na Mazowszu, a pod względem agregatów jest ono najnowocześniejsze

mówi Daniel Kwiatkowski dyrektor z Moris Polska.
Lodowisko w Legionowie - Lodowa Arena.
Lodowisko w Legionowie - Lodowa Arena.
Fot. Moris Polska

Nie tylko stworzono efektowną bryłę. Zadbano również o oświetlenie, ławki, tablice informacyjne, kosze na odpady, przyłącze wodociągowe i przyłącze kanalizacji deszczowej. Obiekt zyskał sanitariaty, szatnie, pomieszczenie socjalne, kasę, wypożyczalnię sprzętu, chodziki do nauki jazdy na łyżwach, nagłośnienie, garaż dla rolby (maszyny wyrównującej lód), niezbędne wyposażenie, magazyny, chodniki, elementy małej architektury, miejsca parkingowe (w tym dla niepełnosprawnych), nasadzenia i wiele innych.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Lodowisko w Legionowie oddane do użytku. Jest nowoczesne i przyjazne środowisku