Nowe biuro Microsoft w Warszawie. Na ścianach murale z sylwetkami polskich naukowców i innowatorów
Nie tylko Maria Skłodowska-Curie, ale również Mikołaj Kopernik, Stanisław Lem i Jacek Karpiński patrzą na to jak wygląda praca w Microsoft. To właśnie murale z sylwetkami polskich naukowców i innowatorów, ale także prezentujące technologie firmy oraz polską naturę wypełniają warszawskie biuro Microsoft, które zmieniając swój wygląd podkreśla transformację kultury organizacji.

Przestrzenie biurowe sprzyjające współpracy i wymianie pomysłów zostały zaprojektowane tak, by odpowiadały na potrzeby pracy przyszłości a jednocześnie odzwierciedlały indywidualny charakter miejsca. Za projekt koncepcyjny, budowlany i wykonawczy odpowiedzialna była pracownia architektoniczna Trzop Architekci.
Charakterystycznym elementem wystroju stały się murale ścienne. Na parterze gości i pracowników wita polska natura. Pierwsze piętro odwołuje się do innowacji i kluczowych obszarów współczesnych technologii Microsoft, a na drugim piętrze witają nas polscy innowatorzy – Maria Skłodowska-Curie, Karpiński czy Kopernik.

Zaprojektowaliśmy nowe biuro, obserwując zachowania naszego zespołu i ich zmieniające się potrzeby. Chcemy, by nowe wnętrze wyrażało transformację naszej kultury pracy i napędzało jej dalszą przemianę w kierunku jeszcze lepszej współpracy pomiędzy zespołami, wymiany wiedzy i inspiracji oraz uczenia się od siebie nawzajem

Korytarze wypełnione muralami prowadzą do wspólnej przestrzeni – The Hub, która stanowi nowoczesną wersję miejskiego rynku, gdzie pracownicy mogą się spotkać, zjeść wspólnie posiłek, czy pograć w piłkarzyki i bilard. Relaksowi i odpoczynkowi sprzyja również pokój relaksu, gdzie dostępne są profesjonalne fotele do masażu czy siłownia, w której pracownicy w dowolnej porze pracują nad swoją kondycją. Mając na uwadze komfort pracy, w całym biurze dostępne są regulowane biurka, ergonomiczne krzesła, sale konferencyjne dostosowane do różnorodnych potrzeb i rodzaju spotkania oraz budki telefoniczne do prowadzenia rozmów i video konferencji.
Komputery stacjonarne zostały zastąpione przez lekkie urządzenia mobilne z rodziny Surface, funkcjonujące we wspólnej sieci. W nowym biurze Microsoft, wcześniej odseparowane w przestrzeni działy mają dużo większą skłonność do wzajemnych interakcji i wymiany pomysłów, dzięki temu, że zaprojektowana na nowo przestrzeń pracy sprzyja integracji w ramach, ale również pomiędzy zespołami.
- Więcej o:
![Nowogrodzka Square - widok od Al. Jerozolimskich. Proj. HRA Architekci. Nowogrodzka Square. Proj. HRA Architekci.]()
Nowogrodzka Square od HRA Architekci - biurowiec wpisany w kontekst
![Fern Office na OFF Piotrkowska w Łodzi. Proj. NOW Biuro Architektoniczne. Fern Office na OFF Piotrkowska w Łodzi. Proj. NOW Biuro Architektoniczne.]()
OFF Piotrkowska w Łodzi: biurowiec z publicznym ogrodem na dachu i wielopoziomowy parking
![Budynekbiurowy ZREMB w Poznaniu przed (z lewej) i po metamorfozie (z prawej). Budynek biurowy ZREMB w Poznaniu przed metamorfozą.]()
Metamorfoza starego biurowca ZREMB w Poznaniu. CDF Architekci odmienili go całkowicie
![Biuro Opera Software we Wrocławiu, projekt: mode:lina Biuro Opera Software we Wrocławiu, projekt: mode:lina]()
Polacy pokonali Coca-colę i PWC. Biuro ich projektu jest najlepsze!
![Legionów 23 w Gdyni. Proj. biuro architektoniczne Kwadrat Legionów 23 w Gdyni. Proj. biuro architektoniczne Kwadrat]()
Gdynia: Legionów 23 - kameralna inwestycja w duchu modernizmu
![Skinny House w Warszawie. Proj. PAWEL LIS ARCHITEKCI Skinny House w Warszawie. Proj. PAWEL LIS ARCHITEKCI]()
SKINNY HOUSE w Warszawie. Dom stanął na działce szerokosci 8 metrów!
![Dworzec Centralny w Warszawie. Dworzec Centralny w Warszawie.]()
Dworzec Centralny w Warszawie ma 50 lat! Garść ciekawostek, które warto znać
![Dworzec Swarzewo Dworzec Swarzewo]()
Niewielki dworzec Swarzewo znów otwarty dla podróżnych. Przywrócono historyczną elewację

















