Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Podniebny ogród w Varso Tower nabiera kształtów

mat. prasowe

Taras widokowy wieżowca Varso Tower, położony na wysokości 205 metrów, zazielenił się. Goście najwyżej położonego ogrodu w Warszawie znajdą tu cień pod koronami kilkunastu dojrzałych głogów jednoszyjkowych. Drzewa te są jednymi z najwyższej posadzonych w budynku w Europie.

Podniebny ogród w Varso Tower nabiera kształtów
Podniebny ogród w Varso Tower nabiera kształtów
mat. prasowe

Na szczycie wieżowca Varso Tower w Warszawie znajdą się dwa tarasy widokowe przeznaczone do użytku publicznego: jeden, na wysokości 205 metrów, oraz drugi - położny o 25 metrów wyżej. Szesnaście drzew z gatunku Crataegus monogyna znalazło niedawno swój dom na pierwszym z nich. Głóg jednoszyjkowy to gęsto ugałęzione drzewo o kulistej koronie - stanowi zatem nie tylko źródło cienia w trakcie lata, ale również wyjątkowo atrakcyjną, naturalną dekorację. Okazy osadzone na tarasie sięgają nawet 6 metrów wysokości i ważą ponad 2 tony każdy.

Wciągnięte żurawiem drzewa zadomowiły się na specjalnie przygotowanej warstwie technicznej z napowietrzeniem i nawodnieniem oraz ziemią przeznaczoną pod nasadzenia roślin. Wybrany gatunek dobrze przystosowuje się do różnych warunków pogodowych i jest odporny na miejskie zanieczyszczenia powietrza. Koncepcję ogrodu na tarasie widokowym Varso Tower zaprojektowała znana z zazielenienia ulicy Świętokrzyskiej czy Bulwarów Wiślanych pracownia RS Architektura Krajobrazu, a za wykonanie nasadzeń odpowiadała firma Hadart. Dotychczas HB Reavis zasadziło przy ulicy Chmielnej około 80 dojrzałych drzew. Docelowo wokół i na tarasach Varso Place oraz w lobby Varso Tower znajdzie się łącznie 175 drzew.

Zakończenie budowy Varso Tower planowane jest wiosną 2022 roku. Obecnie dobiega końca montaż szklanej elewacji, która pokrywa wieżowiec, a w jego wnętrzu trwają prace instalacyjne i wykończeniowe.

Zobaczcie, jak przebiegało sadzenie drzew na tarasie widokowym wieżowca Varso Tower.

    Więcej o:

Skomentuj:

Podniebny ogród w Varso Tower nabiera kształtów