Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

mat. prasowe

Już po raz czwarty Producent Podłóg Drewnianych Jawor-Parkiet zaprasza wszystkich architektów, projektantów i studentów kierunków architektonicznych do wzięcia udziału w konkursie Jawor-Parkiet Design Awards. Projekty będzie można zgłaszać już od 4 kwietnia 2022 r. Jak co roku, do zdobycia są nie tylko nagrody finansowe, ale też wspólna, odkrywcza podróż – tym razem do Wiednia!

Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards
Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards
mat. prasowe

Zgodnie z regulaminem konkursu, każdy uczestnik chętny do rywalizacji o podium, może przygotować łącznie 4 wizualizacje z wykorzystaniem podłóg marki Jawor-Parkiet. W tym roku należy przydzielić je do jednej z czterech obowiązujących kategorii:

  • sypialnia,
  • salon,
  • pokój dziecięcy,
  • przestrzeń komercyjna.

W każdym z projektów uczestnik może zgłosić maksymalnie dwa ujęcia tego samego pomieszczenia.

Konkurs, który zyskał uznanie w branży architektonicznej

Z każdą kolejną edycją popularność konkursu wzrasta. Na przestrzeni minionych lat wzięło w nim udział ponad 500 uczestników, którzy przygotowali w sumie 1850 projektów.

Jesteśmy dumni z faktu, iż zawodowcy, jak i pretendujący do tego miana, tak chętnie biorą udział w rywalizacji i chcą zaprezentować nam swoje wizje na wnętrza z naszymi podłogami. Są nawet tacy uczestnicy, którym idea na tyle przypadła do gustu, że wracają do nas w kolejnych edycjach konkursu. Dobrym przykładem jest Jan Stępień, którego projekt w 2019 roku zdobył pierwsze miejsce, a rok później jury postanowiło wyróżnić jego kolejną pracę.

mówi Grzegorz Sadowski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży Jawor-Parkiet.

Co ważne, opracowany model zgłaszania projektów do konkursu zakłada, że jury ocenia prace anonimowe - oznaczone wyłącznie ID autora. Pozwala to zapewnić pełną transparentność i neutralność decyzji.

Jury konkursowe

Wszystkie zgłoszone prace będą poddane ocenie jury, w skład którego wejdą przedstawiciele firmy oraz partnerzy konkursu. Z ramienia Jawor-Parkiet tego zadania podejmą się Grzegorz Sadowski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży oraz Sebastian Sklepik, Specjalista ds. architektów i projektantów wnętrz. Środowisko architektów i projektantów reprezentować będą:

  • Marta Czerkies – pełna energii i humoru osobowość telewizyjna, założycielka autorskiej pracowni Marta Czerkies Home Designer. Pasjonatka designu spełniająca marzenia klientów o pięknych i funkcjonalnych wnętrzach.
  • Tomasz Pągowski – projektant i charyzmatyczny prowadzący programów telewizyjnych, m.in.: "Projekt LOKALny" (Domo+), "Remont w 48H” (Domo+), "Bitwa o Dom” (TVN). Projektowaniem wnętrz oraz mebli zajmuje się od 20 lat. Ukończył 5-letnie studia Konserwacji Drewna Zabytkowego w Warszawie. Dyrektor kreatywny Studia IMATHOME.

Kapituła konkursu wyłoni I, II i III miejsce oraz przyzna cztery wyróżnienia, biorąc pod uwagę jakość, oryginalność zaprezentowanego wzornictwa, wizualne oraz funkcjonalność przesłanych projektów.

Na uczestników czekają cenne nagrody

Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe. Za I, II i III miejsce przysługiwać będą vouchery kolejno w kwocie: 8 000, 4 000 i 2 000 zł. Wszyscy laureaci, wyróżnieni i jury, tradycyjnie zostaną zaproszeni też do udziału w podróży do kolejnej europejskiej stolicy najlepszego designu i sztuki. W tym roku organizator postawił na Wiedeń.

Finał jest najważniejszą częścią konkursu, wymaga więc szczególnej oprawy. Każdego roku autorów najlepszych prac zapraszamy na wyjazd do europejskiego kraju, który słynie z ciekawej architektury i designu. Dwukrotnie były to Włochy, ostatnio Holandia, a teraz czas na Wiedeń. W naszej opinii taka wyprawa to doskonała okazja do czerpania inspiracji do dalszego rozwoju warsztatu nagrodzonych, a dla nas do tworzenia kolejnych kolekcji. Wspólnie spędzony czas pozwala też na integrację i budowanie kolejnych przyszłościowych relacji niosących obustronną korzyść.

mówi Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.

Ważne daty

Zgłoszenia projektów będą przyjmowane wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.konkurs.jawor-parkiet.pl do 4 maja 2022 r.

Po formalnej weryfikacji prac jury wybierze najlepsze projekty. Ogłoszenie wyników nastąpi 23 maja 2022 r. poprzez stronę internetową organizatora.

Więcej o konkursie na www.konkurs.jawor-parkiet.pl.

Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards
Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Startuje IV edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards