Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W Budapeszcie powstanie Swissôtel Budapest Lagoon. Hotel nad laguną z prywatną plażą nad Dunajem

Mat. prasowe

Accor powiększa portfolio hoteli na Węgrzech, ogłaszając podpisanie umowy na Swissôtel Budapest Lagoon, pierwszy obiekt szwajcarskiej marki premium w kraju. Hotel, którego otwarcie jest zaplanowane na 2028 rok, zaoferuje gościom 200 pokoi i apartamentów z widokiem na wybudowaną w ramach inwestycji lagunę nad Dunajem.

Swissôtel Budapest Lagoon w Budapeszcie
Swissôtel Budapest Lagoon w Budapeszcie
Wiz. mat. Accor

Grupa Accor ogłosiła podpisanie umowy z Forty Management na otwarcie pierwszego hotelu Swissôtel w Budapeszcie. Nowy obiekt dołączy do rosnącego portfolio hoteli Accor w kraju, które obejmuje obecnie 27 hoteli z planem otwarcia trzech kolejnych w najbliższych latach.

Zlokalizowany nad brzegiem Dunaju, nowy hotel w Budapeszcie zaoferuje gościom 200 pokoi i apartamentów z widokiem na lagunę zlokalizowaną w tętniącym życiem centrum miejskim. Central District Lagoon City będzie nową dzielnicą powstałą po rekonstrukcji terenów przemysłowych, w 100% samowystarczalną pod względem zapotrzebowania na energię dzięki przyjaznym dla środowiska technologiom, takim jak panele słoneczne i pompy ciepła. Centralną częścią projektu jest sztuczna laguna o powierzchni 10 tys. mkw. z krystalicznie czystą wodą i 3,5 tys. mkw. piaszczystych plaż. Inwestycja jest zlokalizowana na wschodnim brzegu Dunaju, w dzielnicy Pesterzsébet w Budapeszcie.

Swissôtel Budapest Lagoon w Budapeszcie
Swissôtel Budapest Lagoon w Budapeszcie
Wiz. mat. Accor

Laguna z prywatną plaża

"Swissôtel Budapest Lagoon będzie jednym z naszych flagowych projektów premium w Europie Środkowo-Wschodniej. Łącząc wiodące standardy branży i wyjątkowe doświadczenia gości, jakie gwarantuje marka Swissôtel z innowacjami technologicznymi Central District Lagoon City, zapewnimy wszystkim odwiedzającym ten obiekt ekscytujące doświadczenia, zabierające w przyszłość hotelarstwa w regionie" - powiedział Frank Reul, Vice President - Development Accor Premium, Midscale & Economy, Eastern Europe, Balkans, Italy & Greece.

Swissôtel Budapest Lagoon zaoferuje dostęp do laguny z prywatną plażą i podgrzewaną wodą w sezonie letnim, zaś w zimie – lodowisko. W hotelu znajdą się dwie restauracje, lobby bar, spa, zaplecze odnowy biologicznej i fitness oraz sala konferencyjna. Do dyspozycji gości będzie także parking na 200 miejsc.

 

Swissôtel Budapest Lagoon w Budapeszcie
Swissôtel Budapest Lagoon w Budapeszcie
Wiz. mat. Accor

Central District Lagoon City: nowa dzielnica Budapesztu

Central District Lagoon City będzie dzielnicą stworzoną przez Forty Management, rumuńskiego dewelopera rozwijającego innowacyjne projekty wielofunkcyjne w przestrzeniach miejskich. Centralną część inwestycji zajmie technologia opracowana i opatentowana na całym świecie przez amerykańską firmę Crystal Lagoon®, która zajmuje się usługami biochemicznymi i wodnymi. Innowacja ta pozwala na budowę i utrzymanie zrównoważonych sztucznych lagun, które oferują idylliczny styl życia, typowy dla tropikalnego kurortu, w dowolnym miejscu na świecie. Obecnie w skali globalnej firma rozwija ponad 1000 zbiorników. Forty Management jest jedną z niewielu firm na świecie upoważnionych do wykorzystania tej technologii w ramach koncepcji Private Lagoon (Lagoon City). Projekt został skoordynowany przy wsparciu Mircea Ioan Drăghici z Est Hospitality Consulting z ponad 23-letnim doświadczeniem w hotelarstwie, doświadczeniem w operacjach hotelowych, doradztwie i zaangażowaniu na szczeblu rządowym.

    Więcej o:

Skomentuj:

W Budapeszcie powstanie Swissôtel Budapest Lagoon. Hotel nad laguną z prywatną plażą nad Dunajem