Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad 12.01.2021 r., godz. 11:00

mat. prasowe

Strefa aktywności została zaprojektowana na terenie powstałym po wyburzeniu jednego z budynków garnizonu wojskowego i jest pierwszym krokiem na drodze do włączenia przestrzeni kampusu uniwersyteckiego w tkankę miejską Chorzowa. Zapraszamy na wywiad z autorami tej realizacji - Aleksandrem Bednarskim i Mariuszem Komrausem z pracowni SLAS Architekci - oraz prezentację przestrzeni w ramach cyklu "Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL". Transmisja będzie miała miejsce na kanałach YouTube, Facebook i LinkedIn.

Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad
Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad
mat. prasowe

Założeniem projektu było stworzenie wspólnej, pozbawionej barier platformy, gdzie poszczególne funkcje mieszają się ze sobą. Różnorodność atrakcji miała wzmacniać interakcje pomiędzy różnymi grupami użytkowników. Jak mówią architekci, rozwiązanie architektoniczne skweru to wyraz sprzeciwu wobec schematycznie zagrodzonych płotem stref fitness czy placom zabaw z naiwnymi formalnie i kolorystycznie urządzeniami. Wybrano surowe materiały wykończeniowe, takie jak beton, stal czy drewno. Dopełnieniem prostych brył jest duże zróżnicowanie kolorystyczne, fakturowe i zapachowe zaproponowanej zieleni, a także nawierzchni sportowych.

Choć w przestrzeni skweru nie brakuje betonu, architekci nie zapomnieli o kwestiach zrównoważonego projektowania. Znajdziemy tu rozwiązania sprzyjające walce obszarów miejskich ze skutkami zmian klimatycznych. Należą do nich specjalne nawierzchnie przepuszczające wodę oraz wysypane korą.

PARTNER Cyklu Laureaci i Finaliści Plebiscytu Polska Architektura XXL:  Bauder

PARTNER WSPIERAJĄCY Cyklu Laureaci i Finaliści Plebiscytu Polska Architektura XXL:  DASAG, Galeco

PATRONI MEDIALNI:  Nowy Magazyn, Zawód Architekt, budnet.pl, ambiente.info.pl, La Vie Magazyn, architektura.muratorplus.pl , bryla.pl, designteka.pl

Zapraszamy na transmisję online na kanałach:

  • Facebook: https://fb.me/e/29dJWD2FB
  • LinkedIn: https://www.linkedin.com/events/wielofunkcyjnastrefaaktywno-ciw6878663778712600576/about/
    Więcej o:

Skomentuj:

Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad 12.01.2021 r., godz. 11:00