Rewitalizacja elektrowni Battersea w Londynie

Apartamenty w starej elektrowni nad Tamizą. Luksus dla najbogatszych

Kilka dni temu brytyjski The Guardian zamieścił informację, która powinna zainteresować wszystkich poszukujących mieszkania i dysponujących odpowiednio grubym portfelem. Na sprzedaż wystawiono apartamenty w Londynie w budynkach sąsiadujących z elektrownią Battersea. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że według planów dewelopera, pierwszy z obiektów ma zostać ukończony nie wcześniej niż za trzy lata. Już dziś możemy jednak przyjrzeć się nieco dokładniej tej inwestycji.

W pobliżu zaprojektowanej przez Sir Gillesa Gilberta ikony architektury przemysłowej wyrośnie osiedle eleganckich, nowoczesnych budynków mieszkalnych. Obok nich zrealizowane zostaną przestrzeni handlowe, usługowe i biurowe. Wszystkie prezentować będą wysoki standard, który dodatkowo podniesiony zostanie poprzez starannie zaaranżowane otoczenie. Elektrownia i sąsiednie budynki otoczone zostaną zielenią, a najbardziej eleganckie apartamenty będą dodatkowo posiadały dostęp do ogrodów na dachach i tarasach. Ceny, jakkolwiek wygórowane, nie odstraszają potencjalnych klientów.

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy zaobserwowaliśmy ogromne zainteresowanie tym wyjątkowym przedsięwzięciem ze strony potencjalnych nabywców

- zaciera ręce Rob Tincknell, szef Battersea Power Station Development Company. Ten, kto zechce nabyć zwykłą kawalerkę, musi liczyć się z wydatkiem przekraczającym 400 tysięcy funtów. Mieszkanie z trzema sypialniami to już koszt około 900 tysięcy, natomiast ceny penthouse'ów przekraczają 6 milionów funtów!

Wnętrze jednego z apartamentów w pobliżu Bettersea. Co za widok!fot:batterseapowerstation.co.uk

Czy jednak nie warto poświęcić takich pieniędzy by mieszkać w nowym centrum Londynu, a z okna sypialni widzieć majestatyczne kominy zabytkowej elektrowni? Równolegle z budową mieszkaniówki rozpoczną się prace, których celem będzie rewitalizacja budynku Battersea. Ten symbol Londynu był w ostatnich latach wielokrotnie przedmiotem spekulacji i rozmaitych koncepcji. Planowana zaadaptowanie go na centrum hotelowo-rozrywkowe, a ostatnio klub Chelsea Londyn rozważał wzniesienie w jego miejscu stadionu piłkarskiego. Ostatecznie powrócono do idei przemienienia elektrowni w obiekt mieszkalny z usługami.

Zainteresowanych losem największej ceglanej budowli w Europie należy uspokoić. Deweloper zapewni, iż ingerencje w zabytkową strukturą będą miały charakter ograniczony i z pewnością nie zmienią jej unikalnego charakteru. Zachowany zostanie monumentalny wizerunek bryły z dominującymi czterema kominami i prostymi, modernistycznymi formami budynków. Utrzymane w stylistyce art-deco wnętrza poddane zostaną pracom konserwatorskim i stanowić mają jedną z atrakcji wielofunkcyjnego założenia.

Rewitalizacja elektrowni Battersea w Londyniefot:batterseapowerstation.co.uk

W najbliższych latach należy zatem bacznie obserwować południowy brzeg Tamizy w nadziei, że inwestorzy spełnią swe obietnicę i powstanie tam wyjątkowe nowe centrum Londynu.

Nowe otoczenie elektrowni Battersea w Londyniefot:batterseapowerstation.co.uk

WIZUALIZACJE>>

Więcej o:
Komentarze (23)
Rewitalizacja elektrowni Battersea w Londynie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gruby Michu

  Oceniono 28 razy 20

  Czy to nie ta przerażająca budowla z okładki albumu "Animals" Pink Floyd?

 • Gość: kolega

  Oceniono 13 razy 11

  Drzewa (zdjęcie 7) to chyba pożyczyli z Minecrafta.
  Super sprawa. Sam chętnie bym się tam wprowadził ale poczekam na rewitalizację Huty Katowice.

 • Gość: hary221i

  Oceniono 14 razy 10

  oprócz tego, że elektrownia widnieje na albumie 'Animals" Pink Floyd, ma też zaszczytne miejsce z innego powodu. To bodaj największa budowla z cegły w Europie.Jest też na liście dziedzictwa kulturowego Wielkiej Brytanii (a może UNESCO?). A to już coś. Dobrze, że ktoś się tym zajmuje, bo okolica jest podupadła, a sam budynek kryje w sobie dziwne architektoniczne piękno.

 • zalewajka.pt

  Oceniono 9 razy 7

  @Gość: hary221i
  Największą budowlą z cegły w Europie jest ZAMEK W MALBORKU!

 • Gość: red

  Oceniono 6 razy 2

  Bieda taka, że muszą w elektrowniach mieszkać?

 • Gość: staxu

  Oceniono 2 razy 2

  ciekawe co z tego będzie, 8 lat temu jak tam mieszkałem (w Londku w sensie) trąbili, że będą tam robić największe na świecie shopping center.

 • Gość: ksobier

  Oceniono 1 raz 1

  Ta rewitalizacja kuleje już od conajmniej 3 lat. Już 3-4 lata temu widziałem te rysunki, i że za 2-3 lata będą wybudowane apartamenty. Do tej pory jednak jedyne co tam się dzieje to nagrywanie programów przez BBC.

 • Gość: aniapp

  0

  Budowa jest piękna. ..wizualizacje niesamowite..buduje Skanska UK. Będą apartamenty, jeden z nich zakupiony przez Elton Jon. Będą też sklepy

 • Gość: Podpisz się

  0

  A w Gdańsku budynki Stoczni po prostu kretyni wyburzają ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX