Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

One Hyde Park - adres za miliony

AF

Właśnie otwarto najdroższy apartamentowiec na świecie. Za kawalerkę zapłacisz tu blisko 30 milionów złotych, ponad dwadzieścia razy więcej za penthouse! One Hyde Park to najwyższej klasy budynek mieszkalny projektu Richarda Rogersa, położony w najbardziej eleganckiej części Londynu. Dla chętnych podajemy, że są jeszcze wolne apartamenty! Wszystkie w najwyższym standardzie.

Pedestrians pass new development One Hyde Park in London January 19, 2011. REUTERS/Luke MacGregor (BRITAIN - Tags: BUSINESS)
Jeden z najdroższych apartamentów na świecie - One Hyde Park w Londynie
REUTERS/LUKE MACGREGOR

 

Apartamentowiec stanął tuż obok słynnego londyńskiego Hyde Parku, zielonej ostoi wielkiej metropolii. Mieszkańcy będą więc mogli cieszyć oko wspaniałym widokiem z okna. - Jakość tego miejsca jest jedyna w swoim rodzaju. Z jednej strony jest tu jeden z najwspanialszych parków świata, a z drugiej znajduje się najlepsze zagłębie sklepów Londynu - powiedział Lord Rogers dla CNN. Architekt znany jest z międzynarodowej działalności. Jego największą realizacją jest słynna siedziba paryskiego Centrum Pompidou, zaprojektowana we współpracy z Renzo Piano.

 

 

14-piętrowy apartamentowiec zaprojektowano tak, aby mieszkańcy właściwie nie musieli go opuszczać. W jego podziemiach mieści się tunel, którym można dojechać do znajdującego się tuż obok hotelu Mandarin Oriental, w którym na mieszkańców czeka basen, Spa, prywatne kino i symulator golfowy. Z hotelu przyjeżdża też służba, dbająca o pokoje. Każdy z nich będzie miał osobny serwis, jak w hotelu. Na kupujących mogą zrobić wrażenie także inne funkcje. Np. czytnik siatkówki, zapewniający gospodarzom bezpieczeństwo i pewność, że tylko oni mogą wejść do mieszkania. Ale także specjalne lustro z wbudowaną kamerą, która filmując kogoś z tyłu, po paru sekundach w odbiciu wyświetla nam jego wygląd.

 

One Hyde Park składa się z czterech segmentów. Wiele uwagi zwrócono przy wyborze każdego szczegółu i materiału. W apartamentach (pod klucz rzecz jasna) dominują drogie materiały wykończeniowe, nawet zasłony są tu z jedwabiu... Ciekawostką  jest szklana winda, która ma przepuszczać światło słoneczne, ale ludzie w niej przebywający mają być niewidoczni z zewnątrz.

 

Ceny są obłędnie wysokie. Za kawalerkę trzeba zapłacić tu ponad 6 milionów funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje blisko 30 milionów złotych! Mieszkania z 3 pokojami wyceniane są na 15 milionów funtów, a za apartament trzy-poziomowy o wielkości 300 m. kw. trzeba zapłacić aż 140 milionów funtów (czyli blisko 630 mln zł)! To rekordowe ceny na rynku. Mieszkań jest 86, połowa z nich jest już sprzedana.

 

 

Zobacz także:


Stadion Olimpijski w Londynie już świeci!


Luksusowy apartament w Tajlandii na Goldo.pl


Porządna edukacja z Zahą Hadid


Architektura ze śmieci nad Tamizą

    Więcej o:

Skomentuj:

One Hyde Park - adres za miliony