Centrum Geoedukacji w Kielcach. Najlepszy obiekt architektoniczny wg. SARP [ZDJĘCIA]

Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznało Nagrodę Roku za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany w 2011 roku. Zwyciężył budynek Centrum Geoedukacji w Kielcach. Gmach zaprojektowała warszawska pracownia PALK Architekci, gratulujemy!

.

Więcej o:
Komentarze (25)
Centrum Geoedukacji w Kielcach. Najlepszy obiekt architektoniczny wg. SARP [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Gość: ania

  Oceniono 27 razy 25

  byliście tam że tak jojcycie? Budynek jest fantastyczny...

 • Gość: herbat

  Oceniono 22 razy 16

  Piękne, eklektycznie proste. Brawo.

 • Gość: talsen

  Oceniono 18 razy 14

  Piękny modernistyczny obiekt. Bardzo mnie się podoba, niestety my Polacy ,uwielbiamy zachwycać się cudzą architekturą ,a swoją przeważnie krytykujemy.

 • Gość: jan-ru

  Oceniono 15 razy 13

  REWELACJA

 • Gość: inżynier

  Oceniono 61 razy 11

  Przy wsparciu funduszy UE i zaciąganych przez samorządy kredytów na wymagany przez UE wkład własny buduje się okazałe, kosztowne centra edukacji, parki technologiczne, baseny, aquaparki, stadiony, muzea, czyli obiekty, które z racji funkcji nie tylko nie generują dochodów, ale wręcz wymagają dopłacania z kieszeni podatnika już obciążonego kredytami zaciąganymi na realizację tychże obiektów. To wszysko musi się skończyć gospodarczą katastrofą.

 • Gość: Jakby ktoś pytał za co

  Oceniono 10 razy 8

  Nagroda przyznana została:

  - Za proekologiczną kreację przestrzeni o wysokich walorach estetycznych i użytkowych, będącą tym samym ważnym, w dobie globalnego kryzysu ekologicznego, przesłaniem humanistycznym.

  - Za znakomite, przestrzenne i materiałowe wkomponowanie obiektu w otaczający naturalny krajobraz, który stał się jego kulturowym dopełnieniem.

  - Za niepowtarzalne rozwiązanie struktury budynku, polegające na nanizaniu przestrzennym funkcji wnętrz na podłużny korytarz-hol, mogący łączyć i dzielić funkcje obiektu wykorzystujące różne typy oświetlenia naturalnego otworami w ścianach i dachach. Zespala to niezwykle przestrzeń wewnętrzną z przestrzenią zewnętrzną budynku. Na podkreślenie zasługuje także mądre gospodarowanie energią.

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 6

  Starozytni Rzymianie zapuszczejacy sie na polnoc opisywali, ze slowianskie budownictwo przypominalo - nie ublizajac bobrom - zeremia.

 • Gość: www

  Oceniono 10 razy -6

  to jakiś żart !!!!

 • Gość: mirekk

  Oceniono 12 razy -10

  Nijakie takie :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX