Nowa kładka na zakopiance. HIT czy KIT?
To zdecydowanie nie jest jeden z tych projektów, które wieją nudą. Projektanci zaszaleli z formą, jak wyszło? Zdecydujcie sami



O budowę przeprawy nad ruchliwą drogą już od lat starają się mieszkańcy miejscowości, przez którą trasa przebiega. Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ujawnił projekt kładki dla pieszych nad zakopianką, którą zamierza niebawem realizować. Pierwsza z nich powstanie w Jaworniku. Drogowcy rozstrzygnęli już przetarg na jej budowę.
Zaproponowana przez drogowców piesza przeprawa swym wyglądem odbiega od podobnych, betonowych konstrukcji tego typu. Kładka przypomina trochę dwie tańczące kłody. Obok nich w zielonych tubach ukryte zostaną windy. Piesza przeprawa ma znacznie poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Jawornika, którzy chcąc przejść przez ulicę muszą szybko przemykać między pędzącymi pojazdami.
Los pozostałych kładek, które mają powstać na zakopiance jest niepewny. W przypadku Jawornika drogowcy otrzymali dofinansowanie z funduszy unijnych, dla realizacji pozostałych brakuje jednak pieniędzy. Całkowity koszt budowy to ok 6 mln. zł.
- Więcej o:
![Niezwykła kładka dla pieszych w Wielkiej Brytanii Niezwykła kładka dla pieszych w Wielkiej Brytanii]()
Najfajniejsza kładka dla pieszych na świecie! [WIDEO]
![Tak ma wyglądać kładka nad jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. W powietrzu kładkę będzie utrzymywać kilkanaście lin zakotwiczonych w skałach. Będzie miała prawie 126 m długości, 2,4 m szerokości na węższych odcinkach i do 4,9 m w miejscach, gdzie staną ławy Tak ma wyglądać kładka nad jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. W powietrzu kładkę będzie utrzymywać kilkanaście lin zakotwiczonych w skałach. Będzie miała prawie 126 m długości, 2,4 m szerokości na węższych odcinkach i do 4,9 m w miejscach, gdzie staną ławy]()
Betonowa kładka lewitująca nad taflą wody. Jak to możliwe? [PROJEKT]
![Piesze mostki w tyskim parku Piesze mostki w tyskim parku]()
Małe jest piękne. Mostki w parku miejskim w Tychach [ZDJĘCIA]
![Wave Świnoujście Thermal & SPA. Proj. Medusa Group i IDS Architekci Wave Świnoujście Thermal & SPA. Proj. Medusa Group i IDS Architekci]()
Wave Świnoujście Thermal & SPA projektu Medusa Group i IDS Architekci. To pierwszy nadmorski kompleks termalno-wypoczynkowy w Europie Środkowej
![Hotel Airport Modlin - brama kadetów Hotel Airport Modlin - brama kadetów]()
W Twierdzy Modlin powstanie hotel. Brama Kadetów zostanie... hotelowym lobby
![Tak będzie wyglądał dworzec w Grudziądzu Tak będzie wyglądał dworzec w Grudziądzu]()
Nowy dworzec w Grudziądzu ze schronem na całej kondygnacji podziemnej
![Koncepcja „Nowego centrum Płocka” opracowana przez pracownię 77Studio architektury Koncepcja „Nowego centrum Płocka” opracowana przez pracownię 77Studio architektury]()
Płock: Nowe centrum ze starym młynem. Koncepcja pracowni 77Studio architektury
![Dom w Kaszczorku. Proj. Gaspard Łobocki Studio Dom w Kaszczorku. Proj. Gaspard Łobocki Studio]()
Dom w Kaszczorku. Architektura zakorzeniona w tradycji nadwiślańskich osad









