Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najfajniejsza kładka dla pieszych na świecie! [WIDEO]

aru

W brytyjskim Kingston upon Hull zainaugurowano niezwykłą przeprawę przez rzekę. Ruchomą kładkę dla pieszych i rowerzystów zaprojektowali architekci z pracowni Mcdowell+Benedetti

Niezwykła kładka dla pieszych w Wielkiej Brytanii
Niezwykła kładka dla pieszych w Wielkiej Brytanii
źródło: Mcdowell, Benedetti

Już sama forma zwraca uwagę. Most wykonano z pomalowanej na czarno stali. Opływowy kształt zupełnie nie przypomina tradycyjnych konstrukcji tego typu. Wzdłuż przeprawy rozstawiono drewniane ławki, na których przechodnie mogą przysiąść i popatrzeć się na portowy krajobraz niewielkiego miasteczka.

Scale Lane Bridge jest mostem obrotowym, czyli co jakiś czas zmienia swoje ustawienie względem rzeki, by przepuścić kursujące tędy statki i barki handlowe. Można by pomyśleć, "co w tym wyjątkowego?" - przecież w Polsce mamy co najmniej kilka takich obrotowych przepraw przez rzekę... Otóż kładka w Hull jest jedyną tego typu konstrukcją na świecie, na której podczas ruchu nie ma zakazu przebywania.

Kładka szybko stała się nową atrakcją wśród mieszkańców oraz przestrzenią wspólną, w której po prostu miło spędza się czas. Projekt wpisuje się w większy plan rewitalizacji przyportowych terenów Hull i jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Zobaczcie sami jak to działa:

    Więcej o:

Skomentuj:

Najfajniejsza kładka dla pieszych na świecie! [WIDEO]