Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Małe jest piękne. Mostki w parku miejskim w Tychach [ZDJĘCIA]

red

Skromne piesze mostki z Parku Jaworek w Tychach mają szansę na nagrodę w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego

Drewniane mostki zaprojektowali architekci: Robert Skitek z pracowni RS+ oraz Dawid Marszolik z PADM. W sumie w Parku Jaworek w Tychach stanęły dwie takie konstrukcje. Mostki stały się częścią pieszych alejek w parku, który ciągle jest jeszcze zagospodarowywany dlatego projektanci mostków musieli stworzyć konstrukcję uniwersalną, która nawet po latach będzie dobrze wyglądać w otoczeniu nowych obiektów.

Na szczęście nieodłącznym elementem parku są drzewa i zieleń dlatego architekci wybrali lekką i płynną formę, która nawiązuje do ukształtowanej w pobliżu zielonej górki saneczkowej. Konstrukcję stanowią stalowe belki; trap i balustrady wykonano z drzewa egzotycznego. Ażurową drewnianą balustradę usztywnia uchwyt ze stali nierdzewnej.

Niedawno piesze przeprawy zostały nominowane w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego, gdzie będą rywalizowały o tytuł najlepszej realizacji roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Małe jest piękne. Mostki w parku miejskim w Tychach [ZDJĘCIA]