Zaglądamy do biurowca Chmielna 25 [ZDJĘCIA]

Biurowo-handlowy budynek znajduje się przy ul. Chmielnej w centrum Warszawy. Jego projekt powstał w pracowni Bulanda Mucha Architekci. Kiedyś znajdowała się tu XIX-wieczna kamienica, teraz jej miejsce zajęła bryła z kolorową, falującą elewacją

Biurowiec Chmielna 25 powstał w miejscu zburzonej XIX-wiecznej kamienicy. W sumie powstało w nim 4,5 tys. m kw. powierzchni biurowej i o ponad połowę mniej powierzchni handlowej. W podziemnym garażu mogą parkować samochody i rowery. Znalazło się tam również specjalne stanowisko do ładowania pojazdów elektrycznych.

Założeniem projektu było wkomponowanie nowego budynku w istniejącą już tkankę architektoniczną. Projektując budynek architekci musieli uwzględnić wiele ograniczeń. Wśród nich znalazł się wymóg dostosowania jego wysokości do sąsiednich kamienic, dlatego najwyższą kondygnację cofnięto w głąb działki - dzięki temu jest ona niewidoczna dla spacerujących ulicą pieszych.

Elewacja biurowca składa się z "falujących" tafli szkła. Taka forma nadaje budynkowi dynamiczny charakter.

ZDJĘCIA WNĘTRZA>>

Chmielna 25fot. Piotr Ratajski

Nowy właściciel, firma IVG, nie zapowiada zmian w wyglądzie gmachu. Co ciekawe, wkrótce do budynku wprowadzi się pracownia architektoniczna SUD, która będzie w nim miała swoją siedzibę.

Więcej o:
Komentarze (9)
Zaglądamy do biurowca Chmielna 25 [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Oceniono 6 razy 6

  Ma to jedną zaletę ... na takiej krzywej elewacji trudno będzie powiesić szmatę reklamową :D

 • Gość: gg

  Oceniono 8 razy 4

  mój prywatny faworyt do Makabryły roku

 • Gość: zzz

  Oceniono 4 razy 4

  " Co ciekawe, wkrótce do budynku wprowadzi się pracownia architektoniczna SUD, która będzie w nim miała swoją siedzibę." - brawo dla autora za popis słowa

 • bandie

  Oceniono 9 razy 3

  Rzadkie paskudztwo, jarmarczna architektura, wszędzie tylko nie tu. Wnętrza pal diabli. Kto na te falbanki pozwolił? Andrzej B.architekt.

 • Gość: Jarek

  Oceniono 1 raz 1

  Głowa mnie boli, łeb się p...

 • Gość: hektor

  Oceniono 1 raz 1

  Ochroniarze tego budynku to banda prostakow

 • Gość: ole

  Oceniono 1 raz 1

  o rany a co tu się narobiło!!!

 • Gość: sliczna slicznosc

  0

  Fajnie, ze inwestor zadbal o to , zeby bank bnp paribas mogl w kazdym oknie wywalic kolorową nalepę, jakże ożywiającą tę smutną elewację. Brawka.

 • Gość: MJ

  0

  Galeria Yeh- Seul

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX