Niesamowite zdjęcia. Warszawa w obiektywie studenta [DUŻA GALERIA]
Dociera do najdalszych zakątków Warszawy. Znajduje punkty widokowe, których nikt wcześniej nie odkrył. Przedstawiamy różne oblicza stolicy, które w obiektywie swojego aparatu uchwycił młody pasjonat fotografii Filip Bramorski































Filip Bramorski na co dzień jest studentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Technologii Drewna. Swoją pasję do fotografii rozwija samodzielnie. Z aparatem doskonale czuje się w przestrzeni miejskiej. Na Facebooku prowadzi stronę Philgraphy, na której zamieszcza zdjęcia Warszawy ukazujące to miasto z często nieznanej perspektywy.
Od zawsze marzyłem by zostać architektem, inżynierem, kimś kto ma dużo wspólnego z budynkami, projektowaniem, wieżowcami... Tak trafiłem na skyscrapercity. To było gimnazjum. Byłem kompletnie zielony jeżeli chodzi o wiedzę branżową, a chciałem brać czynny udział w życiu forum, więc zacząłem jeździć po Warszawie i fotografować inwestycje. Na początku telefonem komórkowym, później kompaktem, następnie za zarobione już pieniądze kupiłem pierwszą lustrzankę - mówi Filip Bramorski.
Robienie panoramicznych zdjęć wiązało się jednak z dużym wyzwaniem. O ile w centrum jest wiele wysokich budynków, z których można zrobić zdjęcia, o tyle na obrzeżach stolicy trudniej znaleźć dobry punkt widokowy.
Każda panorama to oddzielna historia. Sposobu w jaki się tam dostałem. Ludzi, z którymi tam byłem. Czasami z przypadku, czasami sam, czasami z zaplanowanej i długo przygotowywanej wizyty - dodaje Bramorski.
Młody fotograf musiał nie tylko znaleźć dobre miejsca, ale także znaleźć osoby, które na przykład wpuszczą go do swoich mieszkań na ostatnim piętrze budynku.
Warszawa non stop się rozwija. Nawet te same miejsca, w których byłem w tym roku, w przyszłym mogą zaoferować i zaoferują zupełnie nowy widok. I to jest chyba najlepsze, że miejsca się nigdy nie skończą - dodaje na koniec Filip Bramorski.
- Więcej o:
Opuszczony budynek przy Sobieskiego 100 w Warszawie. Zaglądamy do środka
DC Tower. Najwyższy wieżowiec w Austrii [WIDEO]
Trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu. Powstaje "podziemne serce" muzeum
Kościół św. Stanisława Kostki we Wrocławiu - monumentalny i piękny
PKP broni decyzji o rozbiórce postmodernistycznego dworca. Jakie mają argumenty?
Wieża Górnośląska w Poznaniu - budynek, który wyprzedził epokę
Ciechanów: wieża ciśnień jak "pączek z dziurką". Otwarto ją w 1976 roku
Zabytkowy, urokliwie położny dworzec kolejowy Pilchowice-Zapora na sprzedaż. Można go kupić za 160 tys złotych