Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Opuszczony budynek przy Sobieskiego 100 w Warszawie. Zaglądamy do środka

red, warszawa.gazeta.pl

Od kilku lat warszawiacy zastanawiają się co skrywa należący do Rosji, opuszczony budynek przy ul. Sobieskiego 100 na Mokotowie. Grupa eksploratorów Urbex Polska dostała się do środka i nakręciła kilkuodcinkowy serial. Publikujemy jego najnowszą, trzecią część

Budynek przy ul. Sobieskiego zbudowany został na początku lat 80. W najniższym miejscu ma on 3 piętra, natomiast w najwyższym 10. Początkowo mieszkali w nim radzieccy dyplomaci. Od początku lat 90. budynek miał być pusty. Jak się okazało eksploratorzy znaleźli w środku ślady świadczące o tym, że ktoś korzystał z niego jeszcze kilka lat później.

Dowodzą tego znalezione przedmioty: rosyjskojęzyczne gazety z 2005 r. i kalendarze z 2004 r. Być może ślady te pozostawili bezdomni, jednak ci nie mogą tak łatwo dostać się do środka. Wejścia do budynku pilnują kamery i ochroniarze.

Podczas eksploracji trzymamy się jasnych zasad - w żaden sposób nie włamujemy się do budynku, nie wyważamy drzwi, nie zabieramy też żadnych przedmiotów, tylko je nagrywamy - powiedział warszawskiej Gazecie Marek Słodkowski z Urbex Polska.

O budynek od kilku lat zabiega Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Apartamentowca nie udało się też przejąć urzędowi miasta, które nie otrzymuje podatków za dzierżawę gruntu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Opuszczony budynek przy Sobieskiego 100 w Warszawie. Zaglądamy do środka