Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

To ostatnia niedziela - spacer na finisaż Festiwalu Otwartego [WARSZAWA]

red

Na zakończenie Festiwalu Otwartego i wystawy poświęconej architektowi Janowi Stefanowiczowi organizatorzy zapraszają na spacer po Mokotowie. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 9 października o godzinie 15.00. Spacer rozpoczyna zbiórka przy budynku Nowego Teatru, czyli dawnego garażu miejskiego znajdującego się na rogu ulic Madalińskiego i Sandomierskiej. Przewodnikiem po bogatej historii Mokotowa będzie Adrian Sobieszczański z portalu Warszawa historia ukryta.

Nowy Teatr na Mokotowie
Nowy Teatr na Mokotowie
Materiały prasowe

Uczestnicy spaceru poznają  między innymi polską historię niemieckiej rodziny Tschirschnitz i ulicy Sandomierskiej. Ta i inne opowieści kryją się za piekarnią litewską widoczną na zdjęciach w galerii powyżej. Nie zabraknie też opowieści o garażu miejskim przekształconym niedawno w siedzibę Teatru Nowego. Projektantem bryły budynku był Tadeusz Emmel, a wszystkie prace budowlane wykonała firma „Zakłady Przemysłowo – Budowlane Bracia Horn i Rupiewicz S. A”. Front budynku ozdobiła płaskorzeźba Syreny autorstwa Zygmunta Otto oraz napis „Garaż Miejski”. 

Ponadto organizatorzy spaceru odpowiedzą na kilka intrygujących pytań: Gdzie można poczuć się jak w filmowym horrorze? Dlaczego z Rakowieckiej nie można skręcić w Uniwersytecką? Gdzie unosił się zapach najlepszego chleba na Mokotowie? W którym mieszkaniu w okolicy spotkać można było dwóch ministrów? Gdzie można zobaczyć jedną z najpiękniejszych kapliczek stolicy? Czy w Sztabie przy Rakowieckiej znany generał dopuścił się zdrady? Gdzie znajduje się szara kamienica pewnej szarej eminencji?

Na spacer zapraszają: Warszawy historia ukryta, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Warszawie i Szare Domy. Spacer poprowadzi Adrian Sobieszczański z Warszawa historia ukryta.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej o Festiwalu Otwartym oraz o kolonii "Szare Domy" zaprojektowanej przez Jana Stefanowicza przeczytacie: TUTAJ

Link do wydarzenia: To ostatnia niedziela - spacer

 

    Więcej o:

Skomentuj:

To ostatnia niedziela - spacer na finisaż Festiwalu Otwartego [WARSZAWA]