Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biurowiec Silesia Star. Nowy sąsiad BRYŁY ROKU 2011!

red

Budowa pierwszego z biurowców kompleksu Silesia Star w Katowicach dobiega końca. Projekt powstał w warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates

Biały budynek jest pierwszym z kompleksu dwóch biurowców. Inwestycja realizowana jest przy al. Roździeńskiego w Katowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej nazywanej też "Rudzielcem" - gmach zaprojektowany przez HS99 zwyciężył plebiscyt BRYŁA ROKU 2011.

Biurowiec ma jasną, betonową elewację, która kontrastuje z refleksyjnymi szybami okien. Złociste okna pojawiają się w dość nieregularnym układzie, architekci chcieli w ten sposób stworzyć bogaty wzór na elewacji.

14.10.2014 Katowice . Budowa  budynku biurowego DAWID CHALIMONIUK

Oba biurowce mają być połączone pasażem handlowo-usługowym. Pod biurowcami powstanie podziemny parking. Będzie on mógł pomieścić 250 aut. W sumie kompleks zaoferuje 27 tys. m kw. powierzchni.

Nazwę kompleksu wybrano w internetowym głosowaniu. Silesia Star ma nawiązywać do słynnych bloków - Gwiazd, stojących na osiedlu Walentego Róździeńskiego.

Koszt inwestycji to ok. 59 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Biurowiec Silesia Star. Nowy sąsiad BRYŁY ROKU 2011!