Basen w Pałacu Kultury ponownie otwarty [ZDJĘCIA]

Remont basenu był konieczny ponieważ przez 60 lat jego istnienia nie przeprowadzano w nim żadnych większych prac. Przestarzała była także infrastruktura basenowa dlatego wyremontowano wszystkie pomieszczenia techniczne.

Basen znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki, który w 2007 r. wpisany został do rejestru zabytków. Dlatego nad pracami modernizacyjnymi czuwał konserwator. Dzięki temu zachowano taką samą kolorystykę płytek ceramicznych w szatniach i łazienkach. W części damskiej biało-żółtą, a w części męskiej biało-bordową. Na podłodze pojawiła się biało-szara szachownica, która jest zgodna z pierwowzorem. Konserwacji poddano też oryginalne plafony sufitowe.

Zmienił się sposób przelewu wody w niecce basenowej z bocznego na górny. To spowodowało, że lustro wody zostało podniesione do krawędzi basenu oraz konieczne było podniesienie platform do skoków i trampolin o 22 cm.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Otwarcie wyremontowanego basenu w Pałacu Kultury i Naukifot. materiały prasowe

Teraz z obiektu będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Zainstalowano zewnętrzną windę oraz platformę spuszczającą do wody.

Z basenu tygodniowo w ramach zajęć organizowanych przez Pałac Młodzieży będzie korzystać kilkaset warszawskich uczniów, którzy podczas zajęć grupowych będą mogli doskonalić swoje umiejętności - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

W sumie prace remontowe trwały 20 miesięcy. Ich całkowity koszt to 12 mln zł.

Więcej o:
Komentarze (6)
Basen w Pałacu Kultury ponownie otwarty [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Gość: b_artur

  Oceniono 21 razy 21

  Piękny!

 • Gość: mmm

  Oceniono 5 razy 5

  Jestem pod wrażeniem!

 • Gość: klaps

  Oceniono 3 razy 3

  pałac. Dubaj style ;-)

 • Gość: Do Ciupy

  Oceniono 4 razy 2

  Czyli kolejna edycja polsatowskiego Celebrity Splash w Warszawie zamiast Poznaniu?

 • Gość: Mati

  Oceniono 10 razy -10

  Wow! Ciekawe kto to wysprząta, chyba tylko Hakoman podoła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX