Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stadion miejski w Lublinie

red

Projekt nowej sportowej areny w Lublinie przygotowało biuro architektoniczne Estudio Lamela. To ta sama pracownia, która zaprojektowała nowy stadion Cracovii w Krakowie. W swoim obiektywie uchwycił go fotograf architektury Bartosz Makowski (www.makowski.co)

Stadion usytuowany jest na terenie dawnej cukrowni, poza ścisłym centrum miasta nad rzeką Bystrzycą. Głównym celem architektów było wpisanie go w otoczenie i jednocześnie nadanie mu formy, która będzie utożsamiana z funkcją sportowo-rekreacyjną.

Fasadę budynku zaprojektowano w formie ażurowych paneli, które oplatają całą bryłę. Projektanci chcieli, aby nawiązywała do płynącej wody rzeki Bystrzycy i w ten sposób jeszcze bardziej potęgowała wrażenie integracji obiektu z zastaną przestrzenią.

Nowoczesna arena może pomieścić jednocześnie nawet 15 400 widzów. Spełnia wymogi PZPN i UEFA dla stadionów III kategorii. Prócz rozgrywek piłkarskich można na nim organizować wydarzenia kulturalno-rozrywkowe.

Jego realizacja jest ważnym punktem w dorobku projektowym naszego biura i co ważne została dobrze przyjęta przez lokalną społeczność Lublina - komentuje architekt Adam Kulikowski.

Obiekt powstał w systemie kontraktu "zaprojektuj i wybuduj". Budżet całej inwestycji wyniósł około 150 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Stadion miejski w Lublinie