Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Makak Arena. Najwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce

kambi

Jej otwarcie nastąpiło pod koniec listopada. Swoim użytkownikom ma dostarczyć wrażeń podobnych do tych, jakich mogą doświadczyć wspinając się na naturalnych skałach

Jest kolorowa, bardzo wysoka i przed swoimi gośćmi stawia wiele wyzwań. The North Face Makak Arena znajduje się w Warszawie przy ul. Palisadowej 20/22. Jak mówią jej właściciele, ściankę udało się zbudować dzięki ciężkiej pracy "czeskich akrobatów-konstruktorów". Pomysłodawcą ściany jest Ji ~ Rajsky z kolei konstruktorem, który nadzorował jej powstanie Jan Havel.

Ścianka powstała w starej i opuszczonej hali magazynowej o powierzchni 1000 m kw. Konstruktorom udało się stworzyć miejsce, które swoim użytkownikom ma dostarczać podobnych wrażeń jak wspinaczka na naturalnych skałach.

Zależy nam na tym, by Warszawa stała się wspinaczkową stolicą Polski, dlatego szczególny nacisk kładziemy na szkolenie najmłodszych. Stwarzamy im możliwość profesjonalnego treningu, startu w zawodach, a także udziału w obozach i szkoleniach - mówi instruktor Makaka, Tomasz Majchrzak.

Obiekt przeznaczony jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych wspinaczy. Ze ścianki mogą korzystać dzieci i seniorzy, ponieważ ta posiada pełne zabezpieczenia. Dodatkowo dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze wspinaniem, na Makaku uruchomiono zajęcia, podczas których, pod okiem instruktorów, nauczą się bezpiecznej asekuracji, poznają techniki wspinaczkowe i obyczaje występujące w tym sporcie.

Zaawansowani wspinacze mają tutaj do dyspozycji ponad 100 dróg wspinaczkowych. Dodatkową atrakcją miejsca jest tzw. "slackline" - specjalna taśma, po której się chodzi i wykonuje różne triki.

    Więcej o:

Skomentuj:

Makak Arena. Najwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce