Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielka Krokiew pod dachem? Zobacz projekt

red

Skoczkowie mogliby wylatywać z ogromnej rury, bez względu na warunki atmosferyczne

Grupa młodych architektów z niewielkiej miejscowości Białe Błota pod Bydgoszczą wpadła na pomysł jak sprawić, aby popularne skoki narciarskie stały się sportem, w którym każdy z uczestników będzie mógł rozpocząć skok w podobnych warunkach atmosferycznych. Liczą, że w ten sposób konkurs mógłby się odbywać niezależnie od warunków atmosferycznych.

Inspiracją do podjęcia tematu był tegoroczny zakopiański konkurs pucharu świata i problemy atmosferyczne z którymi musieli zmierzyć się organizatorzy - mówią projektanci.

Pomysł jest prosty - zadaszony rozbieg. Architekci z Pracowni Reżyserii Architektury ARCHIGEUM zaproponowali, aby na rozbiegu Wielkiej Krokwi w Zakopanem zainstalować ogromną rurę. Oprócz wyrównania szans zawodników, taka konstrukcja miałaby poprawić ich bezpieczeństwo.

Podjęliśmy już starania i konsultujemy koncepcję projektową z władzami PZN, a także zamierzamy skonsultować się z władzami FIS. Jesteśmy mile zaskoczeni, gdyż spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem i zostaliśmy poproszeni o zaprezentowanie koncepcji w szerszym spektrum - dodają architekci.

Jak myślicie, czy takie zadaszenie może sprawdzić się na skoczni?

    Więcej o:

Skomentuj:

Wielka Krokiew pod dachem? Zobacz projekt