Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stadion o znajomej nazwie powstanie w Rosji

red, trojmiasto.gazeta.pl

Przygotowania do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 trwają w najlepsze! Stadion Baltic Arena zaprojektowało rosyjskie konsorcjum projektowo-budowlane "Mostowik" z Omska.

Gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 roku będzie Rosja. Mecze będą odbywać się na 12 stadionach w 11 miastach. Nam najbliżej będzie do Kaliningradu. To właśnie tam powstanie piłkarski stadion - Baltic Arena. Póki co władze Kaliningradu zapewniają, że nazwa obiektu jest jeszcze robocza. Więc nie ma stuprocentowej pewności, że będzie on nazywał się tak jak nasz stadion z Gdańska.

Architekci projektując elewację inspirowali się wzburzonymi falami Bałtyku. Dlatego zaproponowali dynamicznie rozmieszczone tafle szkła. Ponadto elewacja ma być mocno podświetlona. Będzie można dowolnie zmieniać jej kolorystykę w zależności od organizowanych imprez.

Projekt stadionu w Kaliningradzie na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2018 rokuŹródło: kaliningrad.ru

Urzędnicy Kaliningradu chcieli by obiekt przyczynił się do rozwoju tej części miasta, w której powstanie. Dlatego funkcje stadionu mają być uniwersalne. Zamiast okrągłej bryły zdecydowano się na prostopadłościan, w którego rogach znajdą się pomieszczenia usługowo-handlowe, basen, lodowisko i hala do gier zespołowych.

Stadion będzie miał specjalne trybuny o dwóch warstwach. By obiekt był tańszy w utrzymaniu, po mistrzostwach górna warstwa trybun zostanie zdemontowana. W ten sposób liczba miejsc zmniejszy się z wymaganych przez FIFA 45 tys. do 25 tys.

Koszt samego projektu i przygotowania dokumentacji technicznej wyniósł ok 85 mln zł. Dla porównania koszt projektu PGE Areny to 33 mln zł.

źródło: trojmiasto.gazeta.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Stadion o znajomej nazwie powstanie w Rosji